Regionaalhaigla avab Mustamäe meditsiinilinnaku 30. aastapäeva eel uue korpuse

26.11.2009

Põhja-Eesti Regionaalhaigla avab 11. detsembril Mustamäe meditsiinilinnakus Regionaalhaigla uue korpuse. Uus korpus on innovaatiline diagnostika ja aktiivravi kompleks, kus hakkab toimuma kõige tehnoloogiamahukam osa ravitööst.

1979. aasta viimasel päeval, kui Tallinna Kiirabihaiglas Mustamäel võeti vastu esimene patsient, oli tegemist olulise sündmusega Eesti tervishoiu arengus. Tegu oli vaieldamatult ühe suurima ja moodsaima haiglaga Eestis, sh ka tehnilise varustatuse poolest. „Tol korral ei julgenud keegi unistada, et 30 aasta pärast räägitakse sellest ajast kui Mustamäe meditsiinilinnaku sünnist,“ märkis Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhatuse esimees Tõnis Allik ning jätkas: „Täna, 30 aastat hiljem, kui oleme avamas Regionaalhaigla uut korpust, räägime me Mustamäe meditsiinilinnakust kui Eesti riigi meditsiinilise turvalisuse ühest nurgakivist.“

Tõnis Allik kirjeldas: „Regionaalhaigla uus korpus on innovaatiline diagnostika ja aktiivravi kompleks. Näiteks on uues korpuses loodud kõik eeldused selleks, et erakorralise meditsiini keskus koostöös intensiivravi keskuse ning erialaosakondadega suudaks suurõnnetuse korral 1-2 tunni jooksul tõsta erakorraliste patsientide vastuvõtu võimekust kuni 50% võrra, seejuures vajadusel avades uue korpuse kahes aatriumis 38 lisavoodikohta. See näitab meie potentsiaali toimida Tallinna ja üleriigiliste suurõnnetuste meditsiinilise abi keskusena.“

Viiekorruselise hoone 29 807 ruutmeetril saavad uued ruumid erakorralise meditsiini keskus, 17 saaliga operatsiooniplokk, 40-kohaline intensiivravi keskus, radioloogiakeskus, nukleaarmeditsiini osakond ning kiiritusravi osakond. Uued ruumid rajati haigla apteegile ja sterilisatsiooniosakonnale.

Mustamäe meditsiinilinnaku planeerimisel ja rajamisel ning tänapäevase diagnostika- ja ravitöö koondamisel Mustamäele on lähtutud patsientide huvidest. „Regionaalhaiglale on oluline, et patsiendid saaksid vajaliku kvaliteetse arstiabi ja ravi mugavalt võimalikult ühest kohast,“ märkis haigla juhatuse esimees Allik. Uusehitise valmimine loob Regionaalhaiglale head eeldused koondada seni mitmes ravikorpuses paiknevat aktiivravi ühte nüüdisaja nõuetele vastavasse keskusesse Mustamäel.

Põhja-Eesti Regionaalhaigla juurde- ja ümberehituse projekti Euroopa Regionaalarengu Fondi toetus on 1,035 miljardit krooni, kogu projekti hinnanguline kogumaksumus ilma käibemaksuta on 1,682 miljardit krooni. Haigla juurde- ja ümberehituse projekti raames valmis Mustamäele uus tehnoloogiamahukas korpus ning rekonstrueeritakse olemasolevad C ja patoloogia korpus.

Uue korpuse projekti on koostanud arhitektuuribüroo AB Pluss OÜ, arhitektuurse lahenduse autoriks on arhitekt Indrek Suigusaar, sisekujunduse on teinud sisearhitekt Mari Kurismaa. Ehituse peatöövõtja on AS Koger & Partnerid.