Regionaalhaigla avab keemiaravi komplekskeskuse

10.05.2008
Esmaspäeval, 12. mail kell 15.00 avatakse Põhja-Eesti Regionaalhaigla Hiiu korpuses keemiaravi komplekskeskus.

Avamisel antakse ülevaade keemiaravi kasutamisest ja laienenud võimalustest onkoloogilise haige ravis. Kõigil huvilistel on võimalik tutvuda keemiaravi päevaosakonnaga ning Baltiriikide ainsa tsütostaatikumide tsentraalse lahustamiskeskusega.

Eesti Vähiregistri andmetel haigestub Eestis igal aastal vähki enam kui 6000 inimest ning haigestumus tõuseb. Vähihaigete ravi peamised meetodid on kirurgiline, kiiritus- ja keemiaravi ning üha enam kasutatakse neid kombineeritult. Viimastel aastatel on kasvanud nii operatsioonieelse kui ka -järgse keemiaravi osakaal. Järjest tõhusam keemiaravi annab haigetele üha sagedamini võimaluse haiguse kontrolli all hoidmiseks kümme või enamgi aastat.

Eelmisel aastal teostati Regionaalhaiglas 7552 keemiaravikuuri, mis on võrreldes 2006. aastaga pea 2000 kuuri rohkem. Keemiaravi on muutumas järjest enam ambulatoorseks: pikad ravikuurid on asendumas lühematega ning sageli kombineeritakse intravenoosset ravi suukaudsete ravimitega. Samuti on võimalus intravenoosset ravi viia läbi kodus spetsiaalsete ühekordsete portatiivsete infusioonipumpadega. Eeltoodu on tinginud vajaduse parandada just ambulatoorse keemiaravi kättesaadavust ning parandada patsientide ravi aegseid tingimusi päevastatsionaari avamisega.

Kaasaegset keemiaravikompleksi toetab oluliselt apteegi lahustamiskeskus, kus valmistatakse turvaliselt ja kvaliteetselt kõik süsteemselt veenisiseselt manustatavad ravimid. Ravimite käitlemine tagab turvalisuse nii haigetele kui ka personalile, väheneb haigete ravile pääsemise ootaeg.

Ootame Teid 12. mail kell 15.00 Hiiu 44 suurde saali. Ajakirjanikud, kes soovivad tööprotsesse pildis kajastada, palume tulla kella 14.00, leppides eelnevalt kokku kommunikatsiooniteenistusega, tel. 617 2247, press@regionaalhaigla.ee .


Kontakt: Inga Lill, tel. 617 2247, inga.lill@regionaalhaigla.ee