Põhja-Eesti Regionaalhaigla saab Euroopa Investeerimispangalt 43,5 miljonit eurot laenu

16.09.2011

Euroopa Investeerimispank (EIP) annab Põhja-Eesti Regionaalhaigla juurdeehituseks ja renoveerimiseks 43,5 miljonit eurot laenu. Tegu on väga olulise projektiga, mille realiseerumine parendab oluliselt südamehaiguste, vähi ja muude haiguste kõrgetasemelise ravi võimalusi Eestis

Täna Luxembourgis allkirjastatud lepinguga aitab EIP rahastada haigla C- ja patoloogiakorpuse renoveerimist. Renoveerimise käigus valmivad uued ruumid laboratooriumile ja verepangale, päevakirurgia osakonnale, polikliinikutele ja kardioloogiakeskusele. Uutesse ruumidesse kolivad ka invasiivkardioloogia, kardiointensiivravi ja funktsionaaldiagnostika osakonnad.

Projekti valmimisel, 2014. aastal, paraneb haigla raviteenuste kättesaadavus ja kvaliteet. Lisaks suurendab projekt haigla tõhusust ja kuluefektiivsust. Kogu projekti maksumus on hinnanguliselt ligikaudu 170 miljonit eurot. Lisaks rahastatakse projekti Euroopa Regionaalarengu Fondi, Põhjamaade Investeerimispanga ja Regionaalhaigla enda vahenditest.

„Meil on hea meel toetada nii olulist projekti Euroopa Liidu ühes kõige kiiremini arenevas riigis. See edendab veelgi Eesti heaolu ja atraktiivsust,“ sõnas Eesti projektide eest vastutav EIP asepresident Matthias Kollatz-Ahnen lepingu ametlikul allkirjastamisel.

„Eelkõige saavad projekti II etapi raames renoveeritud C-korpusest kasu meie polikliinikute külastajad, eriti onkoloogilist ning südame- ja veresoonkonnahaiguste ravi vajavad patsiendid. Väljaarendatud infrastruktuur ja vastavad seadmed võimaldavad anda patsientidele parimat abi,“ sõnas SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhatuse esimees Tõnis Allik.

Vt ka Riigikogu otsus Euroopa Investeerimispanga ja sihtasutuse Põhja-Eesti Regionaalhaigla vahelisele laenule riigigarantii andmine

Taustateave:

EIP kui Euroopa Liidu panga eesmärk on aidata põhjendatud investeeringute rahastamisega edendada ELi liikmesriikide integratsiooni, tasakaalustatud arengut ning majanduslikku ja sotsiaalset ühtekuuluvust. Euroopa Investeerimispank on Euroopa Liidus pikaajalisi laene andev asutus, mille aktsionärid on 27 liikmesriiki. See laen on üks mitmest laenust, millega toetatakse ELi Läänemere piirkonna strateegiat ja selle nelja prioriteeti: jätkusuutlik keskkond, piirkonna areng, suurem ligipääsetavus ja atraktiivsus ning ohutus ja turvalisus.

Sihtasutus Põhja-Eesti Regionaalhaigla asutati 2001. aastal. Tallinnas asuv haigla on üks kolmest Eesti piirkondlikust haiglast. Põhja-Eesti Regionaalhaiglal on 3600 töötajat.