Ühiste huvide kokkulepe.JPG

Põhja-Eesti Regionaalhaigla ja Karolinska Ülikooli Haigla sõlmisid koostöö kokkuleppe

30.05.2013

Põhja-Eesti Regionaalhaigla allkirjastas täna, 17. aprillil Karolinska Ülikooli Haigla ja Stockholm Care AB-ga ühiste huvide kokkulepe. Tegemist on esimese leppega, mis loob ühenduse Eesti ja Skandinaavia tervishoiusüsteemi vahel. Osapooled leppisid kokku teha koostööd patsientide ravikorralduse, telemeditsiini lahenduste, tervishoiuteenuste ekspordi, haiglajuhtimise, meditsiinispetsialistide täiendõppe ning teadustöö alal.

Seekordsete kohtumiste käigus täpsustavad haiglad konkreetseid tegevusi viies valdkonnas – hematoloogias, seedetraktikirurgias (fookus vähiravil), neurokirurgias, intensiivravis ja transplantatsioonikorralduses.

Regionaalhaigla juhatuse liige - haigla ülemarst prof Sergei Nazarenko sõnas, et sellest koostööst võidavad kindlasti Eesti patsiendid. "Koostöö raames on meie haigla arstidel võimalik vajadusel operatiivselt konsulteerida keerulisi ravijuhtusid Karolinska kolleegidega, kasutades näiteks telemeditsiini lahendusi," kirjeldas dr Nazarenko üht koostöövormi ning lisas: "Oleme kokku leppinud ka selles, et kui Eestis pole võimalik raskes seisundis patsiendile abi anda, siis saame patsiendile pakkuda võimalust suunata ta ravi jätkamiseks Karolinska Ülikooli Haiglasse. Samuti on edaspidi võimalik küsida Karolinska tohtritelt teisest arvamust."

Koostööd nähakse ka täiendõppe ja teadustöö valdkonnas. Regionaalhaigla spetsialistid saavad tulevikus võimaluse viibida Karolinskas täiendõppel ning Karolinska Ülikooli Haigla konsultante kaasatakse teadustööde juhendamisse.
Karolinska Ülikooli Haigla on tunnustatud meditsiinikeskus, olles üks meditsiiniteaduste ja patsiendi ravikorralduse eestvedajaid Skandinaavias.

Karolinska Ülikooli Haigla ja Stockholm Care AB on huvitatud süvendatud koostööst Läänemeremaade riikide tervishoiuasutustega. "Eesti ja Rootsi on koostööd teinud meditsiinivaldkonnas ka varem. Põhja-Eesti Regionaalhaigla on meile sobiv partner tänu laiale tegevushaardele ja erialade esindatusele, alates biomeditsiinist kuni meditsiinitehnoloogiate kasutamiseni. Meie eesmärk on, et koostöö tulemusena areneks tervishoid, ja patsiendid saaksid kasu mõlemal pool Läänemerd," märkis professor Jörgen Larsson, Karolinska Ülikooli Haigla innovatsioonikeskuse juht.

Koostöö põhineb Karolinska mudelil, mille aluseks on partnerlus, patsiendiohutus ja kõrge ravikvaliteet, kulutulusus, kommunikatsioon, teadustegevuse ning täiendõppe alane koostöö.

Regionaalhaigla seitsmeliikmeline delegatsioon viib visiidil Rootsis Karolinska Ülikooli Haiglas 17. ja 18. aprillil. Delegatsiooni kuuluvad haigla juhatuse esimees Tõnis Allik, haigla ülemarst prof Sergei Nazarenko, hematoloog dr Iige Viigimaa, kirurgid dr Jaan Tepp, dr Tiit Suuroja, dr Andres Asser ja anestesioloog dr Indrek Rätsep.