Foto: Urmas Luik/Postimees

Pärnumaal Valgeranna sillal toimus liiklusõnnetuse suurõppus

05.11.2020

Pärnus Papsaare külas asuval Valgeranna sillal toimus esmaspäeval, 2. novembril liiklusõnnetuse õppus, kus musta jää tõttu põrkasid kokku kolm sõiduautot. Üks auto kukkus sillalt alla ja teine paiskus silla piiretesse, kolmas sõiduk kaotas juhitavuse ning sõitis kraavi.

Õppusel osalesid Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Pärnu, Vändra, Häädemeeste ja Tõstamaa päästekomandod, Politsei- ja Piirivalveameti helikopter ning liikluspolitsei ekipaažid, kiirabibrigaadid ja häirekeskus.

Põhja-Eesti Regionaalhaigla kiirabikeskuse ülemarst-juhataja Arkadi Popovi sõnul on raske trauma ja kestva verejooksuga patsiendi ravitulemused otseses sõltuvuses sellest, kui kiiresti ta traumakeskusesse toimetatakse. "Kui liiklusõnnetuse paik asub Regionaalhaiglast, mis on Põhja-Eesti regiooni traumakeskus, liiga kaugel, saab reanimobiilibrigaad kasutada PPA Lennusalga helikopterit, mis aitab võita keskmiselt 45 minutit aega. Oluline on ka see, et sündmuskohale suunatakse brigaad, mille arstlik ekspertiis ja kaasas olevad vereproduktid on olulised faktorid patsiendi prognoosi parandamise seisukohalt," ütles Popov.