Parim_praktikakoht2017.jpg

Parim Praktikakoht 2017 on Põhja-Eesti Regionaalhaigla

10.04.2017

Eesti Tööandjate Keskliidu konkursi ”Parim praktikakoht 2017” võitis Põhja-Eesti Regionaalhaigla, kes pakub õppuritele läbimõeldud ja süsteemset praktikat ja panustab seeläbi töötajate järelkasvu koolitamisse.

Haridus- ja teadusminister Mailis Repsi sõnul on väga rõõmustav, et tööandjad peavad õppuritele praktikavõimaluste pakkumist tähtsaks: „Praktika on parimaks sillaks kooli ja võimaliku tööandja vahel. Eriliselt hea meel on selle üle, et taolist sildade rajamist väärtustatakse üha enam.“

„Tiitli saamine on meie haiglale suur tunnustus ning eelkõige on see tunnustus meie 568 praktikajuhendajale, kes igapäevaselt oma põhitöö kõrval tulevasi kolleege juhendavad,“ märkis Regionaalhaigla õendusdirektor Aleksei Gaidajenko, lisades: „Üliõpilastele on praktika kutseidentiteeti väljakujundamise aeg – see on aeg, mil saadakse kinnitus oma teoreetilistele teadmistele ning võimalus õpitut rakendada. Seda kõike tehakse kogenud praktikajuhendajate valvsa pilgu all.“

Õendusdirektori sõnul moodustavad üliõpilane ja juhendaja sel perioodil ühtse tandemi, et pakkuda patsientidele turvalist ja parimat ravi. „Meil on suurhaiglana kohustus olla nii ravitegevuses kui ka koolitus-, teadus- ja arendusvaldkonnas eestvedaja, sealhulgas igati kaasa aidata õendusüliõpilaste koolitamisele ja valdkonna arendamisele. Seda kõike selleks, et patsientide heaks töötaksid lisaks tipparstidele ka professionaalsed õed.”

Hindamiskomisjoni esimehe, Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja Toomas Tamsare sõnul paistab Põhja-Eesti Regionaalhaigla puhul silma hea koostöö kooliga ja süsteemne lähenemine praktikakorraldusele. “Hindamiskomisjoni jaoks kerkis Põhja-Eesti Regionaalhaigla puhul esile õppeasutustega läbimõeldud koostöö. Haigla panustab aktiivselt praktika juhendajate koolitamisse ja seda tehakse üheskoos kooliga. Samuti väärib märkimist kogu praktikakorralduse süsteemi terviklikkus - tegevused on läbi mõeldud esimesest päevast praktika tagasisidestamiseni välja,” sõnas Tamsar.

Parima regionaalse praktikakoha tiitliga pärjatud Wendre AS on oluline Pärnumaa tekstiilierialade õpilaste koolitaja. Koostöös õppeasutustega viiakse läbi õpipoisiõpet, mis aitab tõsta nii ettevõtte siseselt töötajatel kvalifikatsiooni kui koolitada maakondlikult uut tööjõudu.

Parimaks väikeettevõtteks valitud Naudingumaitse OÜ pisike kollektiiv leiab põhitöö kõrvalt aega võtta praktikale tulevasi kokkasid. Nad on heaks koostööpartneriks Valgamaa Kutseõppekeskusele, kelle sõnul on praktika Naudingumaitse OÜ-s õpiväljundeid toetav, kuid alati personaalne ja õpilastele huvitav.

Konkursile laekus 60 avaldust. Ettevõtteid ja sihtasutusi said kandidaatidena üles seada nii ettevõtted ise kui kutseõppeasutused, rakenduskõrgkoolid ja kõrgkoolid.

Konkursi korraldab Eesti Tööandjate Keskliit koostöös SA Innove ja Haridus- ja Teadusministeeriumiga. Konkurssi rahastavad Eesti riik, Euroopa Sotsiaalfond ja Eesti Tööandjate Keskliit.

Eesti Tööandjate Keskliidu pressiteade