PalliatiivraviToogrupp.JPG

Palliatiivne ravi Eestis – kas ainult unistus?

15.11.2017

16. novembril toimub Regionaalhaiglas rahvusvaheline hospiitskonverents „Palliatiivne ravi Eestis – kas ainult unistus?“
 „Palliatiivne ravi on valdkond, mille vajalikkus on iseenesestmõistetav kaasaegse meditsiini praktikas, kuid mida meie siin Eestis alles õpime teadvustama, tähtsustama ja loodetavasti üha enam ka praktikas kasutama,“ sõnas Regionaalhaigla palliatiivravikeskuse juhataja dr Pille Sillaste.
Dr Sillaste sõnul puudutab palliatiivravi tegelikult kõiki meditsiinivaldkonna- aga ka sotsiaalvaldkonna töötajaid hooldajast arstini, sh perearste, kes on meie tervishoiu esiliinil.
Konverents annab suurepärase võimaluse osa saada  valdkonna parimate spetsialistide-praktikute  kogemustest Euroopa erinevatest riikidest ja Ameerikast. Osalema on kutsutud oma ala professionaalid Soomest, Ameerikast, Tšehhist ja Lätist, kes tutvustavad palliatiivravi kontseptsioone ja korraldust erinevates riikides. Konverentsi põhirõhk on palliatiivse ravi kontspetsioonil Eestis ning Euroopas. Eesmärk on tõsta Eesti ühiskonna, teenuste arendajate ja pakkujate ning sotsiaal- ja tervishoiu professionaalide teadlikkust palliatiivsest ravist. Koos Eesti erialaspetsialistidega jagavad konverentsil oma teadmisi ning kogemusi ka välismaa spetsialistid.
Palliatiivne ravi on suunatud elu ohustava haigusega silmitsi olevate patsientide ja nende perekondade elukvaliteedi parandamisele. Palliatiivse ravi eesmärk on võimalikult aegsasti identifitseerida, hinnata ja ravida haigusest ning selle ravist tulenevaid valu ja teisi füüsilisi sümptomeid ning leevendada psühhosotsiaalseid ja hingelisi kannatusi.

Konverents leiab aset 16. novembril aadressil  2017 J. Sütiste tee 21, Tallinn

KONVERENTSI KAVA

9.15 – 9.45      Registreerimine ja tervituskohv
9.45 – 10.00    Sissejuhatus ja tervitused (Agris Peedu Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhatuse esimees ja MTÜ Palliumi juhatuse poolt Dr. Jelena Leibur)
10.00 – 11.00  European Association for Palliative Care ja palliatiivravi kontseptsioon Belgias (Christine Debosschere, Belgium)
11.00 – 11.30  Palliatiivravi kontseptsioon Eestis (Pille Sillaste, Põhja-Eesti Regionaalhaigla)
11.30 – 12.00  Kohvipaus
12.00 – 12.30  Palliatiivravi kontseptsioon Lätis (Vilnis Sosars)
12.30 – 13.00  Palliatiivravi kontseptsioon Tšehhis – eetilised küsimused (Jana Hermanova, CZ)
13.00 – 13.45  Palliatiivravi süsteem Tšehhi haiglas – praktiline kogemus (Martin Havrda, CZ)
13.45 – 14.30  Lõuna
14.30 – 15.00  Palliatiivravi kontseptsioon Soomes (Irja Õun)
15.00 – 15.30  Palliatiivravi kontseptsioon Ameerikas (Kathryn Hegedus, USA)
15.30 – 16.00  Palliatiivravi Eestis – tulevikunägemus (Sotsiaalministeeriumi esindaja)
16.00 – 17.00  Paneeldiskussioon ja konverentsi lõpetamine

Konverentsi töökeelteks on eesti ja inglise keel. Pakume sünkroontõlke võimalust.