Onkoloogia- ja hematoloogiakliinik jätkab tegevust Mustamäel

14.04.2011

18. aprillist töötavad Põhja-Eesti Regionaalhaigla onkoloogia- ja hematoloogiakliiniku keemiaravi arstid Mustamäel (J.Sütiste tee 19) ja kiiritusravi arstid nii Mustamäe (J. Sütiste tee 19) kui ka Hiiu korpuses (Hiiu 44). Mustamäel toimub nii arstide vastuvõtt polikliinikus kui ka aktiivravi.

Mustamäe haiglalinnaku arendamise ja uue X-korpuse valmimisega nähti ette uued ruumid ka seni Hiiul tegutsenud osakondadele. 2010. aasta lõpust töötavad Mustamäel kõik kirurgiakliiniku ja anestesioloogiakliiniku osakonnad. Nüüd alustavad renoveeritud ruumides tööd ka kiiritusravi ja keemiaravi keskused.

Seni tegutses onkoloogia- ja hematoloogiakliinik kahes hoones: Mustamäel asus hematoloogiakeskus ning Hiiul kiiritusravi ja keemiaravi keskused. „Aktiivravi kolimisega ühte hoonesse oleme korrastanud oma kliiniku struktuuri ning see aitab paremini planeerida ja optimeerida meie ressursse,“ märkis kliiniku juhataja Vahur Valvere. „Näiteks oleme liitnud keemiaravi ja hematoloogia päevaravi osakonnad ühtseks 31 ravikohaga päevaravi osakonnaks, kus on 7 ravivoodit pikemateks protseduurideks ning 24 protseduuritooli.“ Päevaravi osakond asub Mustamäe A-korpuse 1. korrusel ja on avatud kella 8-18.
Dr Vahur Valvere märgib, et kolimise tulemusena on kogu kemoteraapia alane tegevus koondunud Mustamäele. Selleks on väljaarendatud ja laiendatud ka tsentraalset lahustamiskeskust.
Keemiaravi patsientide haiglaravi hakkab toimuma 12. korrusel keemiaravi osakonnas. Hematoloogiliste haigete keemiaravi jätkub 11.korrusel hematoloogiaosakonnas.

Kiiritusravi jätkab juulini kahes kohas – Mustamäel ja Hiiul. „Hetkel alustame kiiritusraviprotseduure Mustamäel ühe kiirendiga, teise installeerime juuni lõpuks. Sügisel jätkame aga Mustamäel kokku 3 kiirendiga, mil mõlemad Hiiu 2 kiirendit on üle toodud Mustamäele,“ lisab dr Valvere. Plaanis on laiendada ka lähikiiritusravi kabineti tegevust.
Kiiritusravi patsientide haiglaravi hakkab toimuma Mustamäel 10. ja 12. korrusel I kiiritusravi osakonnas ja Hiiul II kiiritusravi osakonnas.

Kliiniku juhataja sõnul on laiendatud ka onkoloogia- ja hematoloogiapolikliinikut. Polikliinikus 2 (esimesel korrusel) võtavad vastu hematoloogid ja onkoloogid ning polikliinikus 4 (teisel korrusel) on psühholoogi ja sotsiaaltöötaja kabinetid ning vähipatsientide teabetuba.

18. aprillist toimuvad kõik Regionaalhaigla onkoloogilised ja hematoloogised konsiiliumid: torakaalonkoloogia ning naha- luude- ja pehmete kudede, pea- ja kaelapiirkonna, seedetrakti, rinnanäärme, günekoloogiliste ja uroloogiliste kasvajate konsiiliumid Mustamäe korpuses. Konsiiliumide täpne aeg ja toimumiskoht teatatakse igale patsiendile eraldi.

Arsti vastuvõtu aegasid saab broneerida telefoni 617 1049 või digiregistratuuri vahendusel.
Infot saab telefonidel 617 1300 või 617 2300.

Põhja-Eesti Regionaalhaigla kohustuseks on tagada kõrgema etapi ravi kättesaadavus. Patsientidele osutatava arstiabi kvaliteedi ning selle parima korralduse tagamiseks on Regionaalhaigla seadnud üheks strateegiliseks eesmärgiks aktiivravi pakkuva Mustamäe haiglalinnaku väljaarendamise, sh haigla erinevates korpustes olevate osakondade koondamise Mustamäele.

Keemiaravi osakonna arstid:
- Dr Helis Pokker
- Dr Vahur Valvere
- Dr Regina Rooneem
- Dr Anneli Elme
- Dr Tiit Suuroja
- Dr Tõnu Jõgi
- Dr Herki Kaljusmaa
- Dr Gerli Kuusk
- Dr Kadri Putnik
- Dr Olga Konovalova
- Dr Riina Kütner
hakkavad 18. aprillist vastu võtma Polikliinikus 2 (esimene korrus) — onkoloogia- ja hematoloogiapolikliiniku ruumides C1009-C1012.
Keemiaravi patsientide haiglaravi toimub 12. korrusel keemiaravi osakonnas. 1. korrusel asub päevaravi osakond.

Kiiritusravi osakonna arstid:
- Dr Maire Kuddu
- Dr Indrek Oro
- Dr Jelena Kiriltšik
- Dr Margit Valgma
- Dr Darja Altuhhova
hakkavad 18. aprillist vastu võtma Polikliinikus 2 (esimene korrus) — onkoloogia- ja hematoloogiapolikliiniku ruumis C1014.

- Dr Marju Kase
- Dr Anita Kupp
- Dr Valentina Tammet
- Dr Rena Tiigi
- Dr Eevi Ahun
hakkavad 18. aprillist vastu võtma Polikliinikus 4 (teine korrus) — onkoloogia- ja hematoloogiapolikliiniku ruumides C2011 – C2012. Kiiritusravi protseduurid toimuvad X-korpuse 0 korrusel.
Kiiritusravi patsientide haiglaravi jätkub Mustamäel 10. ja 12. korrusel I kiiritusravi osakonnas ning Hiiul II kiiritusravi osakonnas.

Psühholoogid:
- Veronika Pillesaar
- Margit Riit
hakkavad 18. aprillist vastu võtma Polikliinikus 4 (teine korrus) — onkoloogia- ja hematoloogiapolikliiniku ruumides C2004-C2005.