aruanne.jpg

Nõukogu kinnitas Regionaalhaigla grupi majandusaasta aruande

02.05.2019

Sel nädalal kogunenud Põhja-Eesti Regionaalhaigla nõukogu kinnitas Regionaalhaigla grupi konsolideeritud majandusaasta aruande.  Regionaalhaigla konsolideerimisgruppi kuuluvad Läänemaa Haigla, Hiiumaa Haigla ja Raplamaa Haigla.  Esmakordselt annab Regionaalhaigla välja Global Reporting Initative aruandlusstandardist lähtuva tegevusaruande, mis annab lugejale varasemast oluliselt rohkem infot haigla tegevuste ja plaanide kohta.

„Tahame olla oma tegevuses läbipaistev ja avatud ning kindlasti meie värske tegevusaruanne seda lugejale ka pakub,“ ütles Regionaalhaigla juhatuse esimees Agris Peedu ja lisas: „Avame tegevusaruandes üksikasjalikult Regionaalhaiglas tehtud ja teoksil olevaid projekte, anname ülevaate patsiendikesksest ravitegevusest ning analüüsime jätkusuutlikkust.“

Regionaalhaigla grupi 2018. aasta tegevustulud olid 209,6 (2017: 192,3) miljonit eurot ning aruandeaasta tulem 3,9 (2017: 9,3) miljonit eurot. Tulubaasis moodustab ülekaaluka osa tervishoiuteenuste osutamine, mille peamiseks sisuks on Haigekassa finantseeritav eriarstabi teenus. „Positiivne tulem iseenesest ei ole  grupi tegevuse eesmärk, kuid see on oluline majandustegevuse indikaator ning näitab meie organisatsiooni finantsilist jätkusuutlikust ja võimet viia ellu põhitegevuseks vajalike investeeringuid,“ selgitas Peedu.

Grupi aruandeaasta tulem oli kõrgem eelarvestatud tulemist (2018: 0,1 miljonit eurot), mis tulenes peamiselt madalamast käibemaksukulust, mille omakorda tingis arendusprojektide ajagraafiku pikenemine. Tööjõukulud ulatusid 2018. aastal 50%’ni tegevustuludest (2017: 48%). Tööjõukulude osakaalu suurenemist võib ette näha ka 2019. aastal. Majandustulemuse juhtimisel on järgmiste aastate oluliseks väljakutseks personaliga seotud kulude kasv ja investeeringute kava elluviimisega kaasnevad mõjud. Soovime uue vähiravikeskuse ja patoloogiakeskuse korpusega ning uue psühhiaatriakliiniku korpusega ning põhikorpuse palatiosakondade rekonstrueerimisega tagada patsiendile parima raviteekonna ning meie meeskonnale parima töökeskkonna.

„Kõrgema ravietapi haiglana on meie fookuses just kõige keerukamad ravijuhud,“ ütles Peedu ja rõhutas: „ Peame tegema selleks koostööd mitte ainult teiste piirkondlike haiglatega Eestis, vaid ka välisriikides. Koostöö Helsingi Ülikooli Haiglaga südamesiirdamiste osas on kindlasti väga heaks näiteks.“  Veel rõhutas Peedu eriarstiabi ja üldarstiabi koostööd, mille üheks näiteks on tervisekeskuste rajamisega alustamine tütarhaiglates.  „Regionaalhaigla grupi tegutsemine on selgelt näidanud, et meie ühine eesmärk on Läänemaal, Raplamaal ja Hiiumaal tagada patsiendile kodulähedane eriarstabi ning aidata vastutustundlikult kaasa ravikvaliteedi arengule,“ ütles Peedu.

2018. aasta konsolideeritud majandusaasta aruanne