Noore Arsti Stipendium

Noore Arsti Stipendiumid jagatud

31.05.2018

2018. aastal andis Põhja-Eesti Regionaalhaigla välja 7 Noore Arsti Stipendiumit.  Noore Arsti Stipendiumi komisjon vaatas läbi 12 esitatud taotlust ning valis välja selle aasta stipendiaadid. Valiku kriteeriumiteks oli arstina või proviisorina töötamine, kandidaadi vanus, koolituse/seminari kaalutletus ning haakumine haigla arengusuundadega.

Selle aasta stipendiumi said:

Dr Olga Dzyuba (psühhiaatriakliinik, psühhiaater) – osalemiseks konverentsil Maudsley Forum 2018, Institute of Psychiatry, Psychology and Neuroscience, Kings College London Londonis.

Dr Teele Jaanson (diagnostikakliinik, arst-resident) – osalemiseks nädalasel muskuloskeletaalradioloogia kursusel Barcelonas.

Dr Kaarel Kärmas (diagnostikakliiniku, arst-resident) – osalemiseks kuuajalisel praktikal Tampere Ülikooli Haiglas

Dr Martin Kütimets (anestesioloogiakliinik, anestesioloog) – osalemiseks 2. Euroopa põletusassotsiatsiooni kursusel "Innovations in burn care" Hollandis.

Dr Liisi Leis (sisehaigustekliinik, nefroloog) – osalemiseks 13. Euroopa neerupatoloogia kursusel (13th European Renal Pathology Course) Amsterdamis.

Dr Lilian Lääts (anestesioloogiakliinik, ülemarst-osakonna juhataja) – osalemiseks erakorralise ultraheli kursusel
"Basic lung ultrasound and FAST" Kopenhaagenis.

Dr Sandra Teppo (kirurgiakliiniku, arst-resident) – osalemiseks Prosthetic breast reconstruction masterclassil
(rinnavähi onkoplastilise ja rekonstruktiivse kirurgia täienduskursusel) Pariisis

Esimesed stipendiumid noorte arstide ravi- ja arendustegevuse toetamiseks andis Regionaalhaigla välja 2005. aastal.