NB! Muutub juurdepääs Põhja-Eesti Regionaalhaigla Mustamäe korpusele

12.08.2011

Põhja-Eesti Regionaalhaigla alustab Mustamäel haiglahoone ümbruses ettevalmistustöödega C-korpuse ja patoloogiahoone rekonstrueerimiseks ning kahetasandilise parkla ehituseks. Sellega seoses teostatakse augustist novembrini haigla ümbruses ulatuslikke veevarustuse, kanalisatsiooni, sadevee ja soojavarustuse välisvõrkude ja -trasside ning tee- ja katendite ehitustöid. Sel perioodil on haiglale juurdepääs muutunud ning palume järgida ajutisi liikluskorraldusmärke. Mustamäe meditsiinilinnaku rajamise esimese etapina ehitati tehnoloogiakorpus (X-korpus), mille valmimisega parendati oluliselt plaanilise ning erakorralise arstiabi kättesaadavust Teise etapina rekonstrueeritakse haigla C-korpus ja patoloogiakorpus ning rajatakse kahetasandiline parkla.

Ulatuslikele rekonstrueerimis- ja ehitustöödele eelnevalt uuendatakse koostöös AS Tallinna Vee ja AS Tallinna Küttega veevarustuse, kanalisatsiooni, sadevee ja soojavarustuse välisvõrgud ning vastavas osas teed ja katendid, Ettevalmistavate tööde teostamiseks toimunud riigihanke võitis Küte ja Ehitus AS. Seoses välisvõrkude rajamisega on 15. augustist järgneva kolme kuu jooksul juurdepääs Regionaalhaigla Mustamäe korpusele tavapärasest erinev ning me palume järgida ajutisi liikluskorraldusmärke. Tehnikadirektor Ivo Milli tutvustab: „Tegemist on tehniliselt teostuselt väga keeruka projektiga, millele eelnesid põhjalikud ettevalmistustööd. Tegu on töötava haiglaga, sestap püüdsime leida parima võimaliku lahenduse ehitustöödel paratamatult tekkivate ebamugavuste minimeerimiseks haiglat külastavatele patsientidele ja nende lähedastele ning oma personalile.“

I etapis augustis, mil ehitustööd on Regionaalhaigla erakorralise meditsiini keskuse (Regionaalhaigla ja Lastehaigla vahelisel tee üks sõidusuund on suletud) ning haigla kliendiparkla kõrval, palume läheneda haiglale Retke teelt. Tavapärane sissepääs erakorralise meditsiini osakonna parklasse on suletud ning selleks perioodiks tehakse osakonda pöördujatele veidi eemal ajutine ligipääs. Ivo Milli rõhutab: „Haiglasse ja polikliinikusse pöördumisel tuleks eelistada Retke teed. Sütiste teelt lähenedes on võimalik parkida ka haigla ette piiratud parkimiskohtadele, kuid kliendiparklasse ei pääse.“

Septembrist novembrini teostatakse töid Regionaalhaigla ja Lastehaigla vahelisel teel ning Regionaalhaigla kõrval. Erakorralise meditsiini osakonda pääsemiseks tuleb kasutada Tervise tänavat ning pääs haiglasse ja polikliinikusse toimub Sütiste teelt.

Ehitustööde ajaks paigaldatakse ajutised liikluskorraldusmärgid, mida palume kõigil haiglasse pöördujail järgida.

Tehnikadirektor Ivo Milli tutvustab lähemalt projekti teist etappi: „C-korpuse I korrusele rajatakse uued ruumid haigla polikliinikule, misläbi parenevad oluliselt ambulatoorsete patsientide tingimused. Praegu eraldi paiknevad polikliinikud koondatakse ühte kohta ning kohe kõrval X-korpuses asub uuringuteks moodne radioloogiakeskus. II korrusele tulevad ruumid kardioloogiakeskusele, kus saavad uued ruumid I ja II kardioloogia, kardiointensiivravi, funktsionaaldiagnostika ning invasiivkardioloogia osakonnad. III korrusel valmivad ruumid praegu Hiiul tegutsevale päevakirurgia osakonnale ning haigla laboratooriumile ja verepangale. IV korrus on planeeritud mittemeditsiinilistele teenistustele“. Ivo Milli jätkab: „Haigla keldrikorrusele rajatakse tänapäevastele nõudmistele vastavad ruumid haigla tegevust toetavale logistikakeskusele, jäätmekäitluskeskusele, personalile, insenerilahendustele ja keskköögile. Meditsiinilinnaku teise etapi raames rekonstrueeritakse ka patoloogiahoone. Parkimisprobleemide leevendamiseks ning liikumispuuetega inimeste juurdepääsu parandamiseks rajatakse haigla ette kahetasandiline parkla.“
Tööd peavad olema lõpule viidud 2015. aastal. Ivo Milli resümeerib: „Kõigi ehitus- ja renoveerimistöödega kaasnevad paratamatult ebamugavused nii haigla patsientidele, külastajatele kui ka töötajaile. Palume kõigilt mõistvat suhtumist, sest kõige selle eesmärgiks on parandada ravitingimusi patsientidele ning töötingimusi oma personalile.“