Muutub juurdepääs Põhja-Eesti Regionaalhaiglale

10.05.2012

Põhja-Eesti Regionaalhaigla alustab Mustamäe haiglahoone C-korpuse rekonstrueerimist. Seoses ehitustöödega muutub 14. maist juurdepääs haiglale ning palume järgida ajutisi liikluskorraldusmärke.

14. maist suletakse juurdepääs haiglale J. Sütiste teelt. Autoga tulijad pääsevad haigla kõrval asuvasse parklasse pöörates Tervise tänavalt või Retke teelt Regionaalhaigla ja Lastehaigla vahelisele teele ning sealt edasi Retke tee 30 kortermaja esisele sõiduteele.
28. maist muutub ka kiirabiautode ligipääs haiglale. Kiirabiauto ja reanimobiiliga pääseb erakorralise meditsiini keskusesse Retke teelt või Tervise tänavalt pöörates Regionaalhaigla patoloogia- ehk D-korpuse ette ning tehes sealt tagasipöörde kiirabiangaari. Erakorralise meditsiini keskusesse ise pöördujaile ei muutu midagi − autoga tulijatel tuleb Tervise või Retke teelt haiglahoonele lähenedes pöörata sisse Lastehaigla ja Regionaalhaigla vaheliselt teelt ning valgusreklaami juurest suunduda keskuse tõkkepuuga parklasse.

Ehitustööde ajaks paigaldatakse ajutised liikluskorraldusmärgid, mida palume kõigil haiglasse pöördujail järgida.
Ehitustööd peavad olema lõpule viidud 2015. aastal. Tehnikadirektor Ivo Milli resümeerib: „Kõigi ehitus- ja renoveerimistöödega kaasnevad paratamatult ebamugavused nii haigla patsientidele, külastajatele kui ka töötajaile. Palume kõigilt mõistvat suhtumist, sest kõige selle eesmärgiks on parandada ravitingimusi patsientidele ning töötingimusi oma personalile.“

Mustamäe meditsiinilinnaku rajamise esimese etapina ehitati tehnoloogiakorpus (X-korpus), mille valmimisega parendati oluliselt plaanilise ning erakorralise arstiabi kättesaadavust. Teise etapina rekonstrueeritakse haigla C-korpus.
Tehnikadirektor Ivo Milli sedastab: „C-korpuse I korrusele rajatakse uued ruumid haigla polikliinikule, misläbi parenevad oluliselt ambulatoorsete patsientide tingimused. Praegu eraldi paiknevad polikliinikud koondatakse ühte kohta ning kohe kõrval X-korpuses asub uuringuteks moodne radioloogiakeskus. II korrusele tulevad ruumid kardioloogiakeskusele, kus saavad uued ruumid II ja III kardioloogia, kardiointensiivravi, funktsionaaldiagnostika ning invasiivkardioloogia osakonnad. III korrusel valmivad ruumid praegu Hiiul tegutsevale päevakirurgia osakonnale ning haigla laboratooriumile ja verepangale. IV korrus on planeeritud mittemeditsiinilistele teenistustele“. Ivo Milli jätkab: „Haigla keldrikorrusele rajatakse tänapäevastele nõudmistele vastavad ruumid haigla tegevust toetavale logistikakeskusele, jäätmekäitluskeskusele, personalile, insenerilahendustele ja keskköögile.“