arengukavatalgud.jpg

Mõttetalgutel arutati Regionaalhaigla arengukava

24.01.2020

Sel nädalal osalesid tervishoiuvaldkonna aktiivsed kaasamõtlejad Regionaalhaigla arengukava mõttetalgutel. Osalejad arutasid tänaste ja homsete tervishoiuvaldkonna väljakutsete üle ning rääkisid Regionaalhaigla rollist järgmisel kümnendil.

Mõttetalgud lükkas ettekandega käima Linnar Viik, kes muuhulgas on olnud kolm aastat Rootsi Karolinska Instituudi innovatsiooninõukogu aseesimees.

Arutelu modereeris Toomas Tamsar, kellel on pikaaegne kogemus Haigekassa nõukogu liikmena. Osalejaid oli muuhulgas teistest haiglatest nagu Tartu Ülikooli Kliinikum, Tallinna Lastehaigla ja Viljandi Haigla, Tallinna Tehnikaülikoolist, Tartu ja Tallinna Tervishoiukõrgkoolidest, Haigekassast, tervishoiu erialaliitudest, perearstide seast, patsientide ja kogukondade esindajate hulgast, Riigikogust ning Regionaalhaigla nõukogust ja juhtide seast.

Regionaalhaigla juhatuse esimehe Agris Peedu sõnul saadi päevast mitmeid sisukaid mõtteid. "Hea oli kuulda, et meie tegevusega seotud osapoolte esindajate mõtted paljuski kinnitasid majasisestes aruteludes esilekerkinut ja samas lisandus mitmeid värskeid vaatenurki, mida kindlasti arvestame arengukava koostamisel," ütles Peedu.

Regionaalhaigla juhtkond liigub edasi Regionaalhaigla arengukava koostamisega.