Dr Tiit Suuroja

Lastehaigla kolleegipreemia pälvis Regionaalhaigla onkoloog dr Tiit Suuroja

21.02.2020

21. veebruaril tunnustas Tallinna Lastehaigla vabariigi aastapäevale pühendatud aktusel kolleegipreemiaga Regionaalhaigla onkoloogi dr Tiit Suuroja.

Lastehaigla arstid iseloomustavad kolleegipreemia pälvinud dr Tiit Suuroja järgmiselt: "Dr. Suuroja on olnud laste pahaloomuliste kasvajate kirugilise meeskonna juht. Üle 30 väga keeruka operatsiooni on teostatud Tallinna Lastehaiglas tema poolt või tema juhendamisel. Veelgi rohkem on lapsi, kelle ravis on kasuks tulnud tema laialdased teadmised onkoloogiast ja kirurgiast. Meie maja pikad operatsioonid ja konsiiliumid mahutuvad imekombel üsna sujuvasti tema tihedasse töögraafikusse."

Raul Rebase vabariigi aastapäevale pühendatud kõne järel õnnitles Lastehaigla dr Suuroja ning andis üle kolleegipreemia. "Raul Rebase lühikese ja filosoofilise ettekande jätkuna küsin, mis on elu mõte. Elu mõte on võitlus surma vastu ja keegi meist ei saa seda võitlust võita, me saame vaid oma parima anda ja see, mis meid surematusele ligemale viib, on meie lapsed. Andkem kõik laste heaks," ütles dr Suuroja tunnustust vastu võttes.

Lastehaigla kolleegipreemia asutati 2016. aastal ning sellega tunnustatakse arsti/arste väljaspool Lastehaiglat koostöö eest, mille üle tuntakse suurt rõõmu. Kolleegipreemia laureaadi valivad Lastehaigla arstid.