disainsprint_23.png

Kuue ülikooli disainitudengid kavandavad Regionaalhaiglas patsiendikesksemat tervishoidu

18.09.2023

18. septembril algab Põhja-Eesti Regionaalhaiglas viis päeva kestev disainisprint, mille eesmärk on pakkuda lahendusettepanekuid neljale haigla kitsaskohale. 

Disainisprindil osalevad Eesti Kunstiakadeemia kutsel Eesti, Soome, Islandi, Norra, Läti ja Leedu ülikoolide disainivaldkonna bakalaureuse ja magistritaseme tudengid. Neid juhendavad Eesti Kunstiakadeemia teenusedisaini professor Jörn Frenzel ja disainer ning õppejõud Karolina Lehtma. Tiimidega töötavad aktiivselt koos Regionaalhaigla kliinilised spetsialistid. Ideede arendustele aitavad kaasa Regionaalhaigla innovatsioonispetsialist Siiri Heinaru ja teenusedisainer Helen Staak ning EKA sotsiaalse disaini magistriõppekava juht ja teenusedisainer Daniel Kotsjuba.

“Disainisprindi eesmärk on tuua avaliku sektori organisatsiooni disainimõtlemise põhimõtted – õppida koosloomes tervishoiuteenuseid arendama ja leida Regionaalhaigla personali poolt tõstatatud probleemkohtadele lahendusi,” sõnab Daniel Kotsjuba. 

Regionaalhaigla innovatsioonispetsialist Siiri Heinaru lisab: “Haigla personali tõstatatud probleemkohtade süvaanalüüs on juba suur abi meile. Kui tudengid leiavad ka ideid kastist välja, lihtsalt teostatavaid lahendusettepanekuid, on see juba boonus disainsprindi puhul.”   

Viiepäevase disainisprindi vältel arendatud ettepanekuid ja võimalusel ka prototüüpe esitletakse reedel, 22. septembril kell 13.00-15.00. Esitlusi saab jälgida Teamsi vahendusel. Ettekanded toimuvad inglise keeles ja on kõigile avatud.

Disainisprinti toetab Tallinna linn ning see on kaasrahastatud valdkondade vahelist koostööd arendava Põhjamaade ministrite nõukogu programmi Nordplus CIRRUS NPHE-2022/10066 “Innovation in Healthcare 3” vahenditest.