Kingime hea ja tugeva vere!

08.10.2008 Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus koostöös Eesti Olümpiakomiteega korraldab doonoripäeva, mille raames koos kõikide soovijatega loovutavad verd ka tuntud Eesti sportlased.

Verekeskus ning Eesti Olümpiakomitee ootavad doonoreid Tallinna Inglise Kolledži spordihoones 9. oktoobril kell 11.00-16.00. Doonoripäevale on oodatud kõik terved ja abivalmid Tallinna elanikud ning ürituse eesmärgiks on propageerida doonorlust ja sporti kui tervisliku eluviisi osa.

Doonoripäeval osalevad tuntud Eesti sportlased, kes positiivset eeskuju näidates ka verd loovutavad. "Doonorlus on õilis ja omakasupüüdmatu viis abivajajaid toetada. Olen uhke meie spordikuulsuste üle, kes siin isiklikku eeskuju annavad," ütles Eesti Olümpiakomitee president Mart Siimann.

Üritusest võtavad osa olümpiavõitjad Erki Nool ja Viljar Loor, olümpiamängude medaliomanik Toomas Tõniste, vehkleja Nikolai Novosjolov, odaviskaja Risto Mätas ning seitsmevõistleja Kaie Kand. Kõikidel soovijatel on võimalus saada lemmiksportlase autogramm ning teha ühispilt – fotoaparaat peaks küll endal kaasas olema.

Doonoripäeva külastamiseks tuleks varuda umbes 45 minutit, millest vereloovutus võtab 5 kuni 10 minutit ning ülejäänud aeg kulub ankeedi täitmisele, meditsiinilisele läbivaatusele ning väikesele puhkusele peale vereandmist. Vereandmine on valutu ja ohutu protseduur, mille käigus võetakse doonorilt 450 ml verd – see on kõigest 8% kogu täiskasvanu inimese verest, mis taastub keskmiselt 72 tunni jooksul. Viimasest vereandmisest peab olema möödunud meestel 60 päeva ja naistel 90 päeva. Vereloovutusele tulles võta kindlasti kaasa pildi ja isikukoodiga isikut tõendav dokument.

Doonorite kehakinnituse eest hoolitsevad Fazer Eesti AS ning Löfbergs Lila. Ole kohal, loovuta verd ja päästa elu!

Lp ajakirjanikud!
Doonoripäeva pidulik avamine toimub kell 12.00 Tallinna Inglise Kolledži spordihoones, kõnelevad Eesti Olümpiakomitee president Mart Siimann ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp. Kohal on sportlased, kes loovutavad ka verd.

Marina Bachmann
Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus