Kaitseväe parameedikud alustasid praktikat Regionaalhaiglas

Kaitseväe parameedikud panustavad Regionaalhaigla töösse

25.03.2021

25. märtsil alustasid Regionaalhaiglas õppepraktikat seitse Kaitseväe logistikapataljoni parameedikut, kes saavad oma teadmiste ja oskustega olla abiks ka erinevatele Regionaalhaigla osakondadele.

Regionaalhaigla õendusdirektor Katre Zireli sõnul on kõik kvalifitseeritud abikäed – olgu see õppepraktika või töö vormis, haiglas alati väga oodatud. “Praegu alustasid kaks parameedikut oma õppepraktikaga meie sisehaiguste kliinikus, ülejäänud viis aga anestesioloogiakliinikus, intensiivravi ja erakorralise meditsiini osakondades,” selgitas õendusdirektor, lisades: “Kuna noored on Kaitseväes parameedikute kursuse ja praktika Tallinna Kiirabis juba läbinud, saavad nad lisaks õppepraktika käigus uute teadmiste omandamisele oma seniste oskustega paralleelselt ka haiglatööd toetada. Pandeemia tingimustes töötamine on neile kindlasti meeldejääv kogemus.”

Noored kaitseväelased läbivad Regionaalhaiglas parameediku erialakursuse õppekava ja rühmaparameediku erialakursuse õppekava eesmärkidele vastava praktilise väljaõppe mahus kuni 48 tundi ühe praktikandi kohta ning täiendava praktikana parameediku ja rühmaparameediku erialakursuse mahus kuni 96 tundi ühe praktikandi kohta.