ajakiri.JPG

Ilmunud on Regionaalhaigla ajakirja värske number

21.06.2022

Suvi on aeg energia ja jõuvarude kogumiseks. Rõõm on tõdeda, et sportlikud eluviisid on paljude meie kolleegide seas au sees – seda näitab innukas osavõtt spordiüritustest ja maratonidest, saadud medalid ja tunnustused. Näiteks Maijooksul oleme mitu aastat saanud suurima osalejaskonnaga ettevõtte karika, nii ka sellel aastal!

Tahame tervisespordile veelgi rohkem hoogu juurde anda ja seetõttu on suve alguses hea meel innustada Regionaalhaigla kolleege rattaga tööle tulema. Tegelikult võiksid kõik seda tervislikku alternatiivi kaaluda, sest nagu selgub intervjuust meie kardioloogi dr Martin Sergiga, on rattasõidul väga palju positiivseid mõjusid nii tervisele kui ka üldisele heaolule. Dr Serg sõidab rattaga tööle lausa aasta ringi, sest ei ole halba ilma, on vaid ebasobiv riietus! Kuid üks mis kindel, turvavarustusele tuleb rattasõidul ekstra tähelepanu pöörata. Võtkem siis kõik eeskuju sellest üleskutsest ja sõitkem võimaluse korral rattaga!

Oma sportlikust hobist räägib lähemalt ka meie juhatuse esimees Agris Peedu. See on viinud teda looduskaunitesse kohtadesse, selles on piisavalt närvikõdi ning ka tervisele ainult positiivne toime. Millise põneva harrastusega on tegemist, jätame lugejale avastamiseks.

Lisaks innukale spordihuvile on Regionaalhaigla kolleegid töö kõrvalt aina enam valmis pühendama aega teadustööle. Seekord tutvustab meie neuroloog dr Siim Schneider hiljuti kaitstud doktoritööd noorte isheemilise insuldi teemadel, doktoritöö selgitab välja noorea insuldiga seotud probleemid, et parandada ennetust ja ravi Eestis. Samuti usutleme traumakirurg dr Sten Saart, kes pälvis Regionaalhaigla preemia 2021. aastal ajakirjas Eesti Arst avaldatud parima artikli eest. Dr Saar kirjutas koos kaasautoritega artikli „Traumameeskonna rakendamine Eesti suurimas traumakeskuses: 1029 aktivatsioonijuhu analüüs“.

Muidugi on ajakirjas juttu ka meie kolleegide tööalastest arengusuundadest ja Regionaalhaigla uudistest eri valdkondades.

Loodetavasti annavad suvekuud võimaluse hinge tõmmata kõigil tervishoiuga seotud inimestel, kes on viimastel aastatel kulgenud ühest kriisist teise.

Head lugemist ja sportlikku suve!