Regionaalhaigla_ajakiri_03_2019

Ilmunud on Regionaalhaigla ajakirja värske number

04.11.2019

Innovatsioon on edu alus

Innovatsioonist on aina enam saamas Regionaalhaigla igapäevatöö loomulik osa, sest tänapäevases meditsiinis enam teisiti ei saa. „Sageli peetakse innovatsiooni all silmas kardinaalset muutust, kuid see võib olla ka vaatenurga muutus, tuleb vaid olla uuele avatud ja vahel asju natuke teise nurga alt vaadata,“ kirjutab Regionaalhaigla juhatuse liige Terje Peetso käesolevas ajakirjanumbris. Rõõm on tõdeda, et mitmed projektid ja arendustegevused, millest seekord juttu tuleb, annavad kinnitust, kui palju koostööd nii Eestis kui ka piiriüleselt, teevad meie kolleegid selles võimalusterohkes valdkonnas.

Saame lugeda e-intensiivravi ehk paberivaba intensiivravi projektist, mis aitab kaasa ravikvaliteedi tõusule. Innovatsiooni üks lahutamatu osa on personaalmeditsiin, Regionaalhaigla osaleb kahes personaalmeditsiini juhtprojektis rinnanäärmevähi ja südameveresoonkonna haiguste ennetamise valdkonnas. Personaalmeditsiinist vähiravis, septembris allkirjastatud vähideklaratsiooni olulisusest ning vähistrateegia vajalikkusest räägib intervjuus dr Vahur Valvere. Innovatsioonist südameravis saame kuulda dr Margus Viigimaalt, kes oli ka oktoobris Euroopa Kardioloogide Seltsi poolt Eestis korraldatud esimese digitaalse kardioloogia konverentsi eestvedaja. Dr Viigimaa tutvustab ka patsientidele mõeldud uut südameteemalist veebikeskkonda www.südamekeskus.ee Traumavaldkonna arengutest annab ülevaate haigla ülemarst dr Peep Talving, rääkides traumakomiteest ning selle vastutusrikkast rollist.

Ilma teadustööta ei sünni innovatsiooni ja murranguid, seetõttu aitab meie uuenenud koosseisuga teadus- ja arendusteenistus igati kaasa, et ravitöö ning teadus- ja arendustegevus  üht sammu astuksid. Teadus- ja arendustegevusest Regionaalhaiglas saame lugeda põhjalikust loost, kus saavad sõna üht- või teistmoodi teadus- ja arendustööga seotud Regionaalhaigla kolleegid. Põnevaid teemasid on veel.

Häid lugemiselamusi!

Regionaalhaigla värske numbriga saad tutvuda siin: https://issuu.com/regionaalhaiglaajakiri/docs/regionaal_03_2019_pages?fbclid=IwAR0MSU-ZfPWZrtq8lfYZG5-ZWgcoWfyYuF-j3YnTwbSApKE5RVKsPRrEtNQ