Euroopa Komisjon kiitis heaks Põhja-Eesti Regionaalhaigla projekti

18.03.2010

Euroopa Komisjon kiitis eelmise nädala lõpus heaks Euroopa Regionaalarengu Fondist (ERF) antava rahalise toetuse suurprojektile „Põhja-Eesti Regionaalhaigla juurde- ja ümberehitus”. Toetusega teostatakse Mustamäe meditsiinilinnaku infrastruktuuri arengukava kaks etappi: X-korpuse ehitus ning C-korpuse ja patoloogia korpuse rekonstrueerimine. Põhja-Eesti Regionaalhaigla juurde- ja ümberehituse projekti ERFi toetus on 1,035 miljardit krooni, projekti hinnanguline kogumaksumus ilma käibemaksuta on 1,682 miljardit krooni. Sotsiaalminister Hanno Pevkur allkirjastas siseriikliku projekti rahastamise otsuse mullu 13. augustil, mis võimaldas projekti rahastada enne komisjoni otsust.

Haigla juurde- ja ümberehituse projekti raames valmis 2009. aasta lõpus Mustamäel uus tehnoloogiamahukas X-korpus – viiekorruselise hoone 29 807 ruutmeetril said uued ruumid erakorralise meditsiini keskus, 18 saaliga operatsiooniplokk, 40-kohaline intensiivravi keskus, radioloogiakeskus, nukleaarmeditsiini osakond, erakorraline sisehaiguste osakond ning kiiritusravi osakond. Uued ruumid rajati haigla apteegile ja sterilisatsiooniosakonnale.
Järgmise etapina renoveeritakse haigla C ja patoloogia korpus. Palatibloki ehk B-korpuse nüüdisajastab Regionaalhaigla oma vahenditega.

2008. aasta sügisel valitsuse heakskiidu saanud investeeringute kavaga toetati Põhja-Eesti Regionaalhaigla ja Tartu Ülikooli Kliinikumi juurdeehitusi. Euroopa Regionaalarengu Fondist (ERF) rahastatavate tegevuste eesmärk on võimalikult palju haigla raviüksuste tööd optimeerida.