Dr Jüri Teras

Euroopa kirurgide eliit tuleb Eestisse!

08.09.2015

Eesti Kirurgide Assotsiatsioon korraldab koostöös Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Vähiuuringute Tehnoloogia Arenduskeskuse ja Eesti Arengufondiga 10-12. septembrini  Tallinnas, Nordea Kontserdimajas Balti Kirurgide Assotsiatsiooni VIII Kongressi.
“Kongressil on kohal mitte ainult Balti riikide, vaid pea kogu Euroopa kirurgia eliit ning huvi ürituse vastu on üle ootuste suur,” sõnas kongressi peakorraldaja, Eesti Kirurgide Assotsiatsiooni juht ning Regionaalhaigla üld- ja onkokirurgia keskuse juhataja dr Jüri Teras. Dr Terase sõnul loodetakse  algatada diskussiooni teemadel, mis puudutavad paratamatult  valuliselt meid kõiki - meditsiiniteenuse kättesaadavus, rahastamise jätkusuutlikkus ning tervishoiu arenguväljavaated piirideta maailmas.

Kongressi esimene päev on pühendatud  teemadele, mis pakuvad huvi nii meditsiinipoliitika kujundajatele, kui ka laiemale avalikkusele.  Sel päeval astuvad üles ettekannetega meditsiini rahastamisest EV President Toomas Hendrik Ilves, UK suursaadik Eestis Chris Holtby, Eesti Haigekassa juhatuse esimees Tanel Ross,  Skype asutaja Jaan Tallinn,  Soome tuntud futuroloog Jouni Ruoppa, professorid Jüri Vain Tallinna Tehnikaülikoolist ja prof Andres Võrk Tartu Ülikoolist.

Teadusprogrammist leiab sellised tuntud maailmanimed nagu Paul Sugarbaker (USA), Martin Schilling (CH), Graeme Poston (UK), Torbjörn Holm (SE), Krister Höckerstedt (FIN), Martin Björck (SE), Hannu Koukkanen (FIN), Richard Welbourn (UK),  Andreas Kirschbaum (GER), Giampera Francica (IT), aga ka mitmed tuntud kirurgid Eestist ja mujalt Balti riikidest.

Täpsem info on leitav kongressi kodulehelt:

www.bascongress2015.com

www.facebook.com/bascongress2015