Kaitsemaski kandmine on haiglaruumides kohustuslik.

Regionaalhaiglas kehtib patsientide külastuskeeld. 

Pakkide saatmine on lubatud. Palume pakid jätta haigla infolauda, pakile tuleb märkida patsiendi nimi ja osakond. Loe lähemalt siit

Kui Teil on viirusinfektsiooninähud, teadaolev kontakt COVID-19 haigega või olete viimase 14 päeva jooksul reisinud kõrge riskiga välisriiki (vaata siit), siis palume teiste patsientide ja haiglatöötajate nakkusohutuse tagamiseks vastuvõtule mitte tulla. Vastuvõtuaega saate muuta helistades 617 1049 või kirjutades registratuur@regionaalhaigla.ee.

Regionaalhaigla tänab kõiki oma patsiente mõistva suhtumise eest olukorras, kus tervishoiukriisis oleme pidanud edasi lükkama teie haiglaravi vajavaid plaanilisi uuringuid, tegema muutusi raviplaanides, muutma vastuvõtuaegu või jätma ootele plaaniliste kirurgilise ravi. Teame, et tänane olukord toob kaasa ebamugavusi, mida püüame maksimaalselt vältida. Palume ka meie patsientide tööandjatel tulla vastu oma inimestele, kui nad oma planeeritud arstivisiidi aega haigla palvel ootamatult muudavad ning selle tõttu vajavad ka tööandjate paindlikkust.

Erakorralise ja aegkriitilise ravi tagamine kõigile, nii koroonaviirusega nakatunutele kui ka kõigi teiste probleemidega patsientidele, on meie prioriteet, selle tagamiseks pingutab ühiselt kogu Regionaalhaigla.

 

ennetus


 

 

 

 

 

 

 

 

Elulõpu toetuse kursus

Järgmine koolitus toimub 19.05.2021 kell 15.00-18.30

Elu lõpp ja lähedaste inimeste, sõprade või naabrite surm muudab meid abituks.

Elulõpu toetuse kursus on vabatahtlik liikumine tänaseks juba kümnetes maailma riikides. See lühike praktiline kursus õpetab inimesi, kuidas aidata oma lähedasi elu lõpus. 

Kursusel räägitakse suremisest kui elu normaalsest osast, surija võimalikest muredest ja ebamugavustest ning sellest kuidas neid leevendada. Jagatakse mõtteid, kuidas hakkama saada kergematel ning rasketel hetkedel, kuidas jätta hüvasti ning mõista iseenda võimalusi ja piire. 

Sarnaselt esmaabile on elulõpu toetuse kursuse eesmärgiks levitada inimlikku abi ja kaastunde jagamise oskust keerulistes olukordades. Kursus õpetab baasteadmisi ning annab julgustust, et mitte surijaid üksi jätta, vaid nende eest hoolitseda. Kompetentne heatahtlikkus ja hoolivus on need, mida elu lõpus kõige enam vajame. Kursus annab selleks praktilisi soovitusi ja õpetab põhilisi hooldusvõtteid. 

Elulõpu toetuse kursuse koolitajad on palliatiivravi valdkonnas tegutsevad arstid ja õed. 

Kursus on ühe pärastlõuna pikkune ning koosneb neljast (á 45min) osast:
1. suremine kui elu loomulik osa
2. etteplaneerimine
3. kannatuste leevendamine
4. viimane hüvastijätt

Kursusel osalema on oodatud kõik huvilised. Praegu korraldame kursust video teel ning seetõttu eeldame kõigilt osalejatelt videokaamera ja mikrofoni olemasolu, et aruteludes aktiivselt osaleda.
Kursusel osalemiseks on vajalik eelregistreerimine ning kohtade arv on piiratud. Kui selgub, et Sa ei saa koolitusel osaleda, palun teata sellest, siis saame koha anda mõnele teisele huvilisele. 

Registreeri end koolitusele SIIN

Kui vabu kohti rohkem pole siis jäta meile oma kontakt ning järgmise grupi avamisel edastame Teile esimeste seas info. Infomeiliga saate liituda SIIN  Sama koolitust on plaanis uuesti korrata.

Elulõpu toetuse kursuse kohta leiab rohkem infot saksa ja inglise keeles siit: 
https://www.letztehilfe.info