Elulõpu toetuse kursus

Elu lõpp ja lähedaste inimeste, sõprade või naabrite surm muudab meid abituks.

Elulõpu toetuse kursus on vabatahtlik liikumine tänaseks juba kümnetes maailma riikides. See lühike praktiline kursus õpetab inimesi, kuidas aidata oma lähedasi elu lõpus. 

Kursusel räägitakse suremisest kui elu normaalsest osast, surija võimalikest muredest ja ebamugavustest ning sellest kuidas neid leevendada. Jagatakse mõtteid, kuidas hakkama saada kergematel ning rasketel hetkedel, kuidas jätta hüvasti ning mõista iseenda võimalusi ja piire. 

Sarnaselt esmaabile on elulõpu toetuse kursuse eesmärgiks levitada inimlikku abi ja kaastunde jagamise oskust keerulistes olukordades. Kursus õpetab baasteadmisi ning annab julgustust, et mitte surijaid üksi jätta, vaid nende eest hoolitseda. Kompetentne heatahtlikkus ja hoolivus on need, mida elu lõpus kõige enam vajame. Kursus annab selleks praktilisi soovitusi ja õpetab põhilisi hooldusvõtteid. 

Elulõpu toetuse kursuse koolitajad on palliatiivravi valdkonnas tegutsevad arstid ja õed. 

Kursus on ühe pärastlõuna pikkune ning koosneb neljast (á 45min) osast:
1. suremine kui elu loomulik osa
2. etteplaneerimine
3. kannatuste leevendamine
4. viimane hüvastijätt

Kursusel osalema on oodatud kõik huvilised. Praegu korraldame kursust video teel ning seetõttu eeldame kõigilt osalejatelt videokaamera ja mikrofoni olemasolu, et aruteludes aktiivselt osaleda.
Kursusel osalemiseks on vajalik eelregistreerimine ning kohtade arv on piiratud. Kui selgub, et Sa ei saa koolitusel osaleda, palun teata sellest, siis saame koha anda mõnele teisele huvilisele. 

Registreeri end koolitusele SIIN

Kui vabu kohti rohkem pole siis jäta meile oma kontakt ning järgmise grupi avamisel edastame Teile esimeste seas info. Infomeiliga saate liituda SIIN  Sama koolitust on plaanis uuesti korrata.

Elulõpu toetuse kursuse kohta leiab rohkem infot saksa ja inglise keeles siit: 
https://www.letztehilfe.info