Dr Tõnu Vanakesa

Dr Tõnu Vanakesa pälvis kõrge autasu

09.02.2015

Regionaalhaigla kirurg, kopsuvähi ravile spetsialiseerunud dr Tõnu Vanakesa pälvis presidendilt Eesti Punase Risti III klassi teenetemärgi.

„Eesti Vabariigi teenetemärgi saamine on väga suur au ja tunnustus tehtud tööle, ning paneb mulle kohustuse oma tööd teha veelgi suurema hoole ja tähelepanuga,“ sõnas dr Vanakesa, kellele uudis aumärgi omistamise kohta tuli esimesel hetkel suure üllatusena.  „Olen väga tänulik oma lähedastele inimestele, endistele töökaaslastele Eesti Onkoloogikeskusest ja praegustele kolleegidele Regionaalhaiglas, kelle osa teenetemärgi saamises on raske alahinnata,“ rõhutas tohter.

Suur tunnustus kogu Regionaalhaiglale
Dr Vanakesa on spetsialiseerunud onkoloogiale ning kopsuvähi kirurgilisele ravile ja sellel alal praktiseerinud alates 1990. aastast. Pika karjääri jooksul on ta aidanud  väga palju patsiente ning teinud üle 1000 operatsiooni. Samas näeb dr Vanakesa aumärgi omistamises Eesti Vabariigi presidendi tähelepanu kui laiemat tunnustust kogu PERH-i arstide panusele vähihaigete ravimisel. Dr Vanakesa sõnul on väga uhke tunne olla ühes reas  kõrvuti teiste auväärsete presidendi autasuga tunnustaud Regionaalhaigla kirurgidega nagu dr Toomas-Andres Sulling, dr Riina Kütner, dr Andres Ellamaa ja dr Jaan Tepp.

Dr Tõnu Vanakesa lõpetas Tartu Riikliku ülikooli arstiteaduskonna 1987. aastal ning läbis kliinilise ordinatuuri onkoloogilise kirurgia erialal Eesti Onkoloogiakeskuses. 1992. aastal alustas ta Eesti Onkoloogiakeskuses arst-onkoloogi ametikohal. 2000. aastast  juhtis ta onkoloogiakeskuse kirurgiakliiniku tööd, 2002. aastast oli ta ametis kardiotorakaalkirurgia keskuse torakaalkirurgia ülemarst-osakonnajuhatajana.  2012. aastast juhatab dr Vanakesa kardiotorakaalkirurgia keskuses rindkere- ja veresoontekirurgia osakonda.