Doonorite Seltsi sotsiaalkampaania suurendas vereloovutajate arvu

04.09.2009

Eesti Doonorite Seltsi tänavu juulis ja augustis läbi viidud sotsiaalkampaania „Verd ei asenda miski“ suurendas vereloovutuste arvu Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Tartu Ülikooli Kliinikumi ning Ida-Viru keskhaigla verekeskustes 8-24% võrra.

„Haiglate nõudlus doonorivere järele oli suvel suur ja seda eriti juulikuus. Tänu teravmeelsele kampaaniale oli doonoreid palju ja kõik ülekannet vajavad patsiendid said abi,“ tunnustas sotsiaalkampaaniat Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse juhataja Riin Kullaste.
Eesti Doonorite Selts tänab sotsiaalkampaaniat läbi viia aidanud inimesi ning meediaorganisatsioone tiitliga „Doonori sõber“.

„Eesti ajakirjandus näitas oma sotsiaalset vastutustunnet reklaamides raskest ajast hoolimata doonorlust tasuta,“ ütles Eesti Doonorite Seltsi juhatuse liige Hannes Rumm. „Kampaania kasvas algselt plaanitust palju suuremaks, sest pärast esimeste reklaamide ilmumist pakkusid meeldiva üllatusena mitu ajalehte ja ajakirja meile omal algatusel tasuta reklaamipindu.“

Kampaaniat „Verd ei asenda miski“ toetasid ajalehed Õhtuleht, Postimees, Eesti Ekspress ja Maaleht, ajakirjad Pere ja Kodu, Oma Maitse, Anne, TervisPluss, Stiil, Kodukiri, Eesti Naine, Kroonika, Tehnikamaailm, Kodu ja Aed, Maakodu ning raadiojaamad Vikerraadio, Raadio 2, Raadio 4 ja Klassikaraadio. Kokku avaldasid kampaania toetajad doonorlust edendavaid reklaame mahus, mis ületab poolt miljonit krooni.

Doonorite Selts korraldas suvise reklaamikampaania kolmandat aastat järjest ning see on vereloovutajate arvu märgatavalt suurendanud ka varasematel aastatel.
Doonorite arv Eestis on PERH-i verekeskuse andmetel aastatel 2003-2008 kõikunud 32 147 ja 36 872 vahel. Viimastel aastatel on doonorite arv suurenenud, kuid Eestis on jätkuvalt doonoreid alla 3% elanikkonnast, ehkki Maailma Tervishoiuorganisatsiooni soovitusel peaks stabiilsete verevarude tagamiseks doonorite arv olema vähemalt 4% elanikkonnast.

Kampaania printreklaam

Lisainfo: