Dr Äli Roose

Diagnostikakliiniku uus juht on dr Äli Roose

18.01.2019

4. veebruarist 2019 alustab Põhja-Eesti Regionaalhaigla diagnostikakliiniku juhatajana tööd dr Äli Roose. Soovime diagnostikakliiniku uuele juhile Äli Roosele edu ja jõudu arendamaks diagnostika valdkonda kogu meie haiglavõrgus!

„Mul on väga hea meel, et dr Äli Roose võttis vastu suure väljakutse, asudes diagnostikakliiniku juhi ametikohale järgnevaks viieks aastaks,“ ütles Regionaalhaigla juhatuse liige-haigla ülemarst prof Peep Talving ja lisas: “Dr Roosel on pikaajaline kogemus Regionaalhaiglas. Ta tunneb põhjalikult nii struktuuri, meeskonda kui ka haigla tavasid ning on teinud tihedat koostööd välispartneritega.“
„Oleme dr Roosega tema visiooni arutanud ja see sobib suurepäraselt meie nägemusega haigla arengust,“ lisas haigla ravitöö direktor dr Helis Pokker.

Aastal 1989 alustas dr Äli Roose Regionaalhaiglas tööd radioloogina. 2017. aasta juulikuust asus dr Roose juhtima diagnostikakliiniku radioloogiakeskust, olles selle ajani täitnud radioloog-ülemarsti kohustusi samas keskuses.

Diagnostikakliiniku tulevane juhataja dr Äli Roose rääkis uue ametikoha puhul järgmist: „Lõpetasin Tartu Riikliku Ülikooli 1988. aastal ja alguses läksin ema jälgedes närviarstiks. See oli aeg, kus meeletu kiirusega hakkas arenema piltdiagnostika ja kuidagi iseenesest jätkus minu tööteekond radioloogias. See on otsus, mida ma ei ole kordagi kahetsenud. Mul on olnud võimalus näha lähedalt radioloogide väljatulemist pimedast toast ja muutumist tõeliseks klinitsistiks interdistsiplinaarsete ravimeeskondade koosseisus, mis sageli ületab haiglate, linnade ja riikidevahelisi piire. Selle teekonna vältel olen korduvalt olnud erinevatel juhi positsioonidel, praegune liikumine keskuse juhist kliiniku juhiks on tulnud kuidagi loomuliku jätkuna. Otsuse tegemisel mängis suurt rolli haigla ülemarsti prof Talvingu toetus, kelle nägemus ja põhimõtted haiglaelust on mulle väga sobivad.“ Dr Roose jagab häid sõnu ja tunnustust diagnostikakliiniku senisele juhile dr Riin Kullastele, öeldes: „Dr Kullaste on mind väga toetanud ning loodan tema abile ja headele nõuannetele ka uude ametisse sisse elamisel,“ jätkates: „Diagnostikakliinik on teistest kliinikutest selle võrra erinev, et siia kuuluvad mõneti sarnased, samas aga väga erinevad keskused. Seetõttu on kindlasti väga huvitav keskustes töötavate inimestega tutvumine ja sealsete teemadega tegelemine.“ Dr Roose sõnul on suureks väljakutseks Regionaalhaigla haiglavõrgu temaatika, kus diagnostiliste teenuste pakkumine tütarhaiglates koostöös IT-teenistuse ja meditsiinitehnikaga on juba alguse saanud, samuti pakub rõõmu jätkuv tihe koostöö Lastehaiglaga.
Äli Roose rõhutab: „Kindlasti pööran ma suurt tähelepanu inimestele. Regionaalhaiglas olulised väärtused: hoolivus ja vastutustundlikkus, avatus ja koostöövalmidus, millele lisaks pühendumine ja professionaalsus, on minu motoks ka väljaspool tööd.“