Riin Kullaste

Diagnostikakliiniku uueks juhiks saab dr Riin Kullaste

04.12.2013

1. jaanuarist 2014 asub diagnostikakliiniku juhataja ametikohale dr Riin Kullaste, kes seni on juhtinud diagnostikakliiniku koosseisu kuuluvat verekeskust ning transplantatsioonialast tegevust.

Juhatuse liige-haigla ülemarst dr Andrus Remmelgas iseloomustab uut kliiniku juhatajat järgnevalt: „Dr Riin Kullaste on töötanud haiglas üle 20 aasta ning omab head ülevaadet haigla arengutest. Oma rahulikul ja sihipärasel moel on ta süsteemselt arendanud Eesti suurimat verekeskust tänapäevaste standarditele vastavaks. Riinul on jätkunud energiat ka transplantatsioonialase tegevuse juhtimiseks ja koordineerimiseks haiglas. Diagnostikakliiniku lähiaastate muutused on seotud laboratooriumi kolimise ja käivitamisega uutes ruumides ning patoloogiakeskusele ja verekeskusele uute ruumide planeerimise ja ehitamisega. Arvestades dr Kullaste uute süsteemide loomise ja juhtimisalast kogemust, loodan, et Riin saab nende protsesside haldamise ja kliiniku juhtimisega edukalt hakkama. Soovin talle selleks palju jõudu ja edu!“

Riin Kullaste on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna 1990. aastal ja läbinud internatuuri sisemeditsiini alal Tallinna Pelgulinna Haiglas. Aastatel 1991-1997 töötas Riin Kullaste Mustamäe Haiglas erakorralise meditsiini osakonna arstina ning aastatel 1997-2005 Mustamäe Haigla/ Regionaalhaigla vereteenistuse üksuse juhatajana. Alates 2005. aastast on dr Riin Kullaste töötanud Regionaalhaigla diagnostikakliiniku koosseisu kuuluva verekeskuse juhatajana ning 2012. aastast ka Regionaalhaigla transplantatsioonikeskuse juhatajana.

Dr Riin Kullaste on Eesti Tranfusioonimeditsiini Seltsi, Rahvusvahelise Vereülekande Seltsi ja Eesti Laborimeditsiini Ühingu liige, ta on osalenud erialaste seaduste ning nende alamaktide koostamise töögruppides.

Tänavu oktoobris kuulutati välja konkurss diagnostikakliiniku juhataja ametikohale seoses senise juhataja ametiaja lõpuga 31. detsember 2013. Konkursile laekus kaks sooviavaldust. Diagnostikakliiniku senine juhataja dr Rein Raudsepp jätkab 1. jaanuarist 2014 tööd radioloogiakeskuses. Dr Andrus Remmelgas tänab dr Rein Raudseppa hea ja tulemusliku diagnostikakliiniku juhtimise eest: „Dr Raudsepp annab dr Kullastele üle hästi toimiva ning tugeva meeskonnaga kliiniku.“