psühhiaatriapildid

Depressiooni käsitleval konverentsil esineb tuntud neuropsühhoanalüütik professor Mark Solms

22.11.2018

Reedel, 23. novembril toimub Regionaalhaigla psühhiaatriakliiniku XI sügiskonverents “Kuhjuvale kurvameelsusele lahendusi otsimas”, mis käsitleb depressiooni olemust ja ravi. Konverentsi peaesinejaks on rahvusvaheliselt tunnustatud psühholoogiaprofessor, neuropsühhoanalüütik prof Mark Solms Cape Towni Ülikoolist. Konverentsiga tähistab psühhiaatriakliinik oma 115. juubeliaastat.

„Meil on väga hea meel, et Regionaalhaigla psühhiaatriakliiniku juubelikonverentsi peaesinejaks on ülemaailmselt tuntud neuropsühhoanalüütik prof Mark Solms, kelle ettekanne keskendub tunnete olulisusele ning sellele, miks depressioon tundub nii valus,“ ütles psühhiaatriakliiniku juhataja dr Kaire Aadamsoo. Dr Aadamsoo sõnul viib dr Solms konverentsijärgsel kahel päeval läbi ka erialaspetsialistidele mõeldud praktilise lühikursuse. Prof Solms on teinud tihedat kaastööd hiljuti lahkunud ajuteadlase Jaak Panksepaga, kellega nad püüdsid ühendada ajuteaduse inimese hinge sügavamate tahkude mõistmisega.

Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) prognoosi kohaselt on 2030 aastal depressioon globaalselt tervisele kõige suuremat kahju tegev haigus. Depressiooni on Eestis viimastel aastatel diagnoositud väga palju. Konverentsi üks eesmärkidest on spetsialistide koolitamine depressiooni teemal, et anda võimalikult laia teavet haiguse olemusest ja ravist. “Oluline on, et esmatasandi arst suudaks inimest aidata ja alles raskematel juhtudel jõuaksid haiged meie juurde,” ütles Regionaalhaigla psühhiaater-ülemarst dr Erika Saluveer.

Konverentsi modereerib Tartu Ülikooli psühholoogia instituudi neuropsühhofarmakoloogia osakonna juhataja professor Jaanus Harro, kes leiab, et konverents on hea kõigile professionaalidele, kelle jaoks on oluline vaimne tervis. “Depressioon on kujunenud Eestis avalikkuse diskursuse tähtsaks sõnaks viimasel paaril aastal, ju see inspireeris kuhjuva kurvameelsusega tegelema,” ütles professor Harro.  Prof Harro esineb konverentsil ka ettekandega ”Alla- ja üleskäigu spiraalid süvaajus.“

Riigi rollist vaimse tervise edendamisel räägib tervise- ja tööminister pr Riina Sikkut. Eri nurga alt vaatlevad depressiooni teket ja ravi prof Eduard Maron, dr Irina Sahnjuk, kliiniline psühholoog Maarja-Liisa Oitsalu,  dr Ülle Võhma, dr Merit Kudeviita ja dr Mari-Liis Laanetu.

Konverents toimub Hiltoni konverentsikeskuses Tallinnas.

Konverentsi kava

PSÜHHIAATRIA JUUBELIAASTAL: KUHJUVALE KURVAMEELSUSELE LAHENDUSI OTSIMAS

Psühhiaatriakliiniku XI sügiskonverents

Reedel, 23. novembril 2018 kell 09:00-17:10