Avati Hiiumaa Haigla renoveeritud peahoone

04.03.2024

Eelmisel nädalal sai Regionaalhaigla tütarhaigla Hiiumaa Haigla valmis sajandiehitustega tervisekeskuse, EMO ja polikliinikuga.

Ehitustööde kogumaksumus oli ligi 13 miljonit eurot. Töid tehti tegutseva haigla tingimustes.

“Kõige suurem töö oli erakorralise meditsiini osakonna ehitus, siis me ehitasime köögiploki, isolatsioonipalati, estakaadi, renoveerisime sünnitusosakonna. Kogu maja sai renoveeritud ja labor nii, et ühtegi kohta majas ei ole, mis ei ole renoveeritud,” ütles Hiiumaa haigla juhatuse liige Riina Tamm.

Tööde teostamisel olid Hiiumaa Haiglale suureks abiks Regionaalhaigla infrastruktuuritehnika teenistuse insenerid eesotsas Taavi Aarega. Regionaalhaigla juhatuse esimees Agris Peedu: “Aitäh Riina Tammele, Tõnis Laanemäele, Taavi Aarele ja kõikidele, kes sellesse suurprojekti aastate jooksul on panustanud. Haiglajuht Riina Tamm tegi suurepärase töö investeeringurahastuse korraldamisel, ravitöö korraldamisel ehitustööde ajal ning uutele ravi- ja tööruumidesse kolimisel. See periood oli väljakutseks nii haigla meeskonnale kui patsientidele aga ühiste pingutustega saadi edukalt hakkama ning nüüd on Eesti ühel väikseimal haiglal ja Hiiumaa perearstidel suurepärased töötingimused ja ravitingimused.”

Lisaks Hiiumaa haigla renoveerimisele ehitati Hiiumaa tervisekeskuse ruumid ning loodi Hiiumaa haiglale kuni 72 tundi kestev generaatoritoide. Haigla peahoone renoveerimine toob hiidlastele ka uusi teenuseid nagu kolonoskoopiauuring.