Allkirjastati lepingud Mustamäe meditsiinilinnaku arendamise II etapiks

03.04.2012

Täna allkirjastati lepingud Põhja-Eesti Regionaalhaigla Mustamäe meditsiinilinnaku arendamise II etapi läbiviimiseks. Nagu juba varem teatatud, plaanitakse selle raames anda uus sisu ja ilme Mustamäe haiglahoone rekonstrueerimata korpustele ning rajada vajalikud tehnovõrgud ja juurdepääsuvõimalused. Riigihanke tulemusena sõlmiti 7 ehituslepingut ja ehitusjärelevalve leping kogumaksumusega 53,47 miljonit eurot. Teist ehitusjärku rahastatakse Euroopa Liidu Struktuurfondidest, EIB (European Investment Bank) laenust ning haigla omavahenditest.

Ühe suurema osa moodustab eelseisvatest töödest C-korpuse rekonstrueerimine, mille käigus rajatakse korpuse esimesele korrusele haigla polikliinik, teisele korrusele III astme kardiointensiivravi osakond, uued ruumid saavad sinna ka kardioloogiakeskuse osakonnad. III korrusele rajatakse 5 operatsioonitoaga päevakirurgia osakond ning haigla laboratoorium. C-korpuse keldrikorrusele ehitatakse nüüdisaegne jäätmekäitluskeskus, logistikakeskus haigla varustamiseks ning uus köögikompleks, kus hakatakse toitlustama nii haigla patsiente kui ka personali.

Kuigi lepingud sõlmiti haigla D- ja C-korpuste, osaliselt A- ja B-korpuste rekonstrueerimiseks ning kahetasandiline parkla rajamiseks, tuleb Regionaalhaiglal vähendada lepingujärgset ehitusmahtu lähtuvalt eelarve võimalustest. „Haiglal tuleb kuni täiendavate rahastamisvõimaluste leidmiseni, peatada A-korpuse fuajee laiendamise ning kahetasandilise parkla ehitamise plaan (2,57 milj. eurot),“ märkis haigla juhatuse esimees Tõnis Allik lepingute allkirjastamisel. Tõnis Allik: „ Kuna me arvestasime juba hanke väljakuulutamisel eelarvega seotud riskidega, sai lisatud hankesse klausel, mis võimaldab vajadusel vähendada ehitusmahtu. Kuni lisarahastuse leidmiseni on hankija sunnitud seda võimalust kasutama .“ A-korpuse fuajee laiendamine ja parkla ehitus ei kuulu kaasrahastamisele Euroopa Struktuurfondidest.

Juhtivtöövõtu leping sõlmiti AS Merko Infraga, kelle ülesandeks on teostada üldehitustöid. Lepingu maksumuseks on 28,64 miljonit eurot. Kaastöövõtu lepinguid sõlmiti kokku kuus. Kütte-, ventilatsiooni- ja jahutussüsteemide rajamiseks sõlmiti leping AS-ga Clik summas 7,94 miljonit eurot; kesk- ja madalpingeliste elektripaigaldiste rajamiseks leping AS-ga Elektritsentrum summas 11,39 miljonit eurot; hoone tehnosüsteemide automaatikapaigaldise rajamiseks leping AS-ga Clik summas 1,38 miljonit eurot; veevarustuse- ja kanalisatsioonisüsteemide ehitustöödeks leping OÜ-ga Remondimees summas 2,08 miljonit eurot; ravigaaside süsteemi rajamiseks leping AS-ga Eesti AGA summas 802 tuhat eurot ning toruposti süsteemi loomiseks leping AS-ga Hansab summas 552 tuhat eurot.

Lisaks sõlmiti leping OÜ-ga Vealeidja, kelle ülesandeks on teostada ehituse omanikujärelevalvet. Lepingu mahuks on 681 tuhat eurot.

Ehitustööde valmimistähtaeg on 2015. aasta mai.