pexels-photo-3735747.jpeg

5. oktoobrist tuleb enne haiglaravi ja päevakirurgilisi protseduure teha COVID-19 test

01.10.2020

Enne haiglaravi ja päevakirurgilisi protseduure tuleb teha COVID-19 test. Regionaalhaigla Mustamäe korpuses on alates 01.10.2020 avatud plaanilisele statsionaarsele ravile ja päevakirurgiasse tulevate patsientide ettetestimiseks mõeldud kabinet C1004. Kui patsient saadetakse Regionaalhaiglasse statsionaarsele ravile otse teisest raviasutusest, siis on kohustus saatval haiglal korraldada patsiendile COVID-19 test. COVID-19 test tuleb teha nendel patsientidel, kes ei ole vaktsineeritud.

COVID-19 testile tuleb eelregistreerida telefonil 617 1049. Proov tuleb anda 24 tundi enne haiglaravile tulekut. Esmaspäeval raviga alustavatel patsientidel tuleb proovimaterjal anda pühapäeval, teisipäeval alustavatel esmaspäeval.

Plaaniliste patsientide COVID-testimine kabinetis C1004:

• E, T, K, R kell 7.00-15.00
  • N kell 7.00-12.00
  • L suletud
  • P 10.00-15.00

Testimisele tulles palume end registreerida BX liftide juures asuvas COVID testimise registratuuris, mis on märgistatud oranži sildiga „COVID testimise registratuur“.

Väljaspool Tallinna ja Harjumaad elavad patsiendid saavad tulla testi tegema Regionaalhaiglasse või anda proovi elukohajärgses proovivõtupunktis.

Teistest haiglatest suunatud patsientidel peab olema tehtud COVID-19 test

Kui patsient saadetakse Regionaalhaiglasse statsionaarsele ravile otse teisest raviasutusest, siis on kohustus saatval haiglal korraldada patsiendile COVID-19 test vähemalt 24 tundi enne Regionaalhaiglasse hospitaliseerimist.

Kui patsient saadetakse teisest raviasutusest edasiseks raviks Regionaalhaiglasse, aga ta on vahepeal viibinud kodus, siis organiseerib patsiendile COVID-19 testi Regionaalhaigla 24 tundi enne hospitaliseerimist.

COVID-19 testi ei nõuta ambulatoorsetelt patsientidelt (v.a endoskoopias üldanesteesias tehtavad uuringud), küll aga peavad kõik Regionaalhaigla EMOsse pöörduvad patsiendid täitma tervisedeklaratsiooni. Deklaratsioonis täpsustame patsientidelt COVID-anamneesi, kas on viirushaiguse tunnuseid ning kas on teadaolev kontakt COVID-19 nakatunuga või on viimase 14 päeva jooksul viibitud välisreisil.