30. mail toimub Haapsalus traumapäev

28.05.2014

Reedel, 30. mail toimub Regionaalhaigla eestvedamisel arvult 11 traumapäev. Haapsalu traumapäev algab kell 10.00 Läänemaa haiglas ja Haapsalu kultuurimajas.

Regionaalhaigla kiirabikeskuse juhataja dr Arkadi Popovi sõnul toimub õppuse stsenaariumi järgi Haapsalus suurõnnetus. „Päästetöödest võtavad osa nii päästekomando kui ka kiirabibrigaadid eesmärgiga harjutada omavahelist koostööd. Kiirabid viivad „kannatanud“ Läänemaa haiglasse. Õppuse käigus saab Läänemaa haigla testida oma katastroofiplaani ning harjutada suure hulga kannatanute vastuvõtmist lühikese aja jooksul,“ märkis dr Popov.

Õppusest võtavad osa kokku 8 kiirabibrigaadi, nende seas viis kiirabibrigaadi ja üks reanimobiilibrigaad Regionaalhaiglast, üks brigaad Tallinna Kiirabist ja üks Pärnu Haiglast. Lisaks kiirabile osalevad traumapäeval Läänemaa haigla, Lääne Päästekeskus, Haapsalu Päästekomando, Kaitseliidu Lääne malev, AS USS Haapsalu Kaubamaja turvateenistus ning Talumehe kõrts.

Traumapäeva toimumise ajal on Haapsalus liikumas tavapärasest rohkem kiirabisõidukeid. „Selleks, et minimaalselt häirida Haapsalu igapäeva elu, sõidavad kiirabibrigaadid järgides kõiki liikluseeskirja reegleid ning ei kasuta vilkureid ega sireene,“ kinnitas dr Arkadi Popov.

Läänemaa haigla palub haiglasse pöörduvate patsientide ja nende sugulaste mõistvat suhtumist, kuna õppusest johtuvalt võib ajavahemikul 11.00–13.00 ja 13.30–15.30 Läänemaa haigla erakorralise meditsiini osakond olla ajutiselt ülekoormatud ning ooteajad osakonnas võivad olla pikemad kui tavaolukorras.

Põhja-Eesti Regionaalhaigla korraldas eelmise traumapäeva Raplas, mille eesmärk oli hinnata kiirabibrigaadide tegevust, selle aasta 6. märtsil. Traumapäev leidis aset Rapla päästekomando juures ning osalejaid oli Tallinnast, Raplast ja Märjamaalt. Kokku osales traumapäeval kuus brigaadi, kellest paljude jaoks oli see esmakordne kogemus sellisel õppusel osaleda.