26.-28. augustil toimus Varblas traditsiooniline kiirabikeskuse väikesaarte üksuse töötajate suvekool

26.–28. augustil toimus Varblas traditsiooniline kiirabikeskuse väikesaarte üksuse töötajate suvekool

28.08.2020

26.28.08 toimus Varblas traditsiooniline Regionaalhaigla kiirabikeskuse väikesaarte üksuse töötajate suvekool, kus osalesid Kihnu, Ruhnu, Vormsi ja Prangli esmase abi brigaadide liikmed. Koolituste ja treeningute põhieesmärk oli õppida tegutsemist suurõnnetuste korral. Lisaks harjutati isikukaitsevahendite kasutamist ja vahetati kogemusi.

Regionaalhaigla reanimobiiliosakonna koosseisus tegutsevad väikesaarte esmase abi brigaadid on tegutsenud väikesaartel varsti juba 10 aastat. Esimene brigaad loodi Kihnu saarel 2011 aastal. Aasta hiljem moodustati brigaadid ka Ruhnus ja Vormsil. Prangli saare brigaad on kõige noorem ja töötanud alates käesoleva aasta aprillist.

Esmase abi brigaadi liikmed on nendel saartel elavad erinevate elualade inimesed. Nad on saanud esmaabialase baasväljaõppe, erinevaid kiirabitööks vajalikke koolitusi ja praktikat nii haiglas, kui ka kiirabis. Nende tööd juhendab telemeditsiiniliste vahendite kaudu haiglas baseeruv telemeditsiini arst. Esmaabi antakse kohapeal ja vajadusel korraldatakse saarelt transport mandrile lähtudes patsiendi seisundist kas praami, kaatri või helikopteriga.

Aastas annavad väikesaarte brigaadid inimestele abi keskeltläbi 250 korral. Brigaadide tööd rahastab Eesti Haigekassa.