14. juuni on ülemaailmne veredoonorite päev!

13.06.2007 14. juunil tähistatakse ülemaailmset veredoonorite päeva ning avaldatakse tänu kõigile inimestele, kes loovutavad verd vabatahtlikult ja tasuta. Sellel aastal valiti rahvusvahelise veredoonorite päeva teemaks „Ohutu veri ohutuks emaduseks“ selgitamaks doonorite rolli emade ning vastsündinute päästmisel.

Maailmas kogutakse aastas ligikaudu 81 miljonit veredoosi ning igal aastal vajab maailmas rohkem kui 500 000 naist vereülekannet raseduse või sünnituse ajal. Ilma doonorivereta ei õnnestuks nende elusid päästa. Eesti verekeskuseid külastas 2006. aastal 32 254 doonorit, kes loovutasid 54 698 veredoosi ehk kokku ligi 25 000 liitrit verd.

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus kutsub kõiki terveid ning abivalmis inimesi verd loovutama ning terve juuni on kuulutatud „Uue doonori kuuks“. Ülemaailmse veredoonorite päeva puhul toimuvad 14. juunil kell 13.00 ja kell 15.00 verekeskuses ekskursioonid, kõik huvilised saavad tutvuda verekeskuse tööga ning kõikidele vereloovutajatele pakutakse torti.

„Verd loovutades on võimalik aidata raskes seisundis patsiente, kes võivad olla ka meist ükskõik kelle sõbrad, lähedased, tuttavad või ootamatu saatusekäänaku tõttu meie ise. Doonoritele kuulub meie kõigi südamlik tänu, sest ilma nende vereta ei saaks ka parimad arstid päästa kõikide abivajajate elusid”, räägib Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse juhataja Riin Kullaste.

Doonorite rolli kaasaegses ühiskonnas on raske ülehinnata. Miljonid patsiendid kogu maailmas võlgnevad oma elu doonoritele, keda nad kunagi ei kohta, kuid kelle vereloovutus on neile erilise väärtusega.

Verekeskus tänab kõiki doonoreid ja soovib neile head tervist ja tahet olla eeskujuks kõigile inimestele!

Lisainformatsiooni leiab verekeskuse kodulehelt www.verekeskus.ee.