13.-19. aprillil toimub Eestis insuldinädal "Kiire abi päästab aju!"

13.04.2009 Insult on maailmas südamehaiguste järel sageduselt teine surma põhjustaja ning suurim invaliidsuse tekitaja. Eestis haigestub insulti igal aastal ligi 6000 inimest. Umbes 25% kõikidest insultidest tekib alla 50 aastastel isikutel.
Insulti on võimalik ennetada tervislike eluviiside ning insuldi riskitegurite ohjamisega.

Eesti L. Puusepa nim Neuroloogide ja Neurokirurgide Seltsi (ENNS) insuldi töörühma ja Sotsiaalministeeriumi koostöös ning Euroopa Sotsiaalfondi toel toimub insuldinädal Eestis sel aastal esmakordselt. Insuldinädala motoks on "Kiire abi päästab aju!"

Insuldinädala eesmärgiks on juhtida tähelepanu insuldile kui ennetatavale haigusele ning tutvustada insuldi sümptomeid ja õiget tegutsemist insuldi tekkimise korral. Parima ravitulemuse saavutamiseks on esmatähtis, et inimesed tunneksid insuldi sümptomeid ning kutsuksid insuldi kahtlusel viivitamatult kiirabi.

Insuldinädala raames toimuvad mitmed teabepäevad üle Eesti, teema leiab kajastust mitmel pool meedias. 15. aprillil toimub insuldialane teabepäev Tartu Ülikooli raamatukogus ning 16. aprillil Tallinnas Viru keskuses.

Insuldi kohta saad lähemalt lugeda www.inimene.ee