12. märtsil tähistame neerupäeva

12. märtsil tähistatakse ülemaailmset neerupäeva

12.03.2020

12. märtsil on fookuses neerude tervis, sel aastal on neerupäeva teema "Terved neerud kõigile ja kõikjal".

Regioaalhaigla nefroloogiakeskuse juhi dr Kadri Lilienthali sõnul saab igaüks enda neerutervisel silma peal hoida. "Nii nagu teistegi haiguste vältimiseks, tuleb elada tervislikult. Mõõdukalt liikuda, toituda tervislikult. Alkoholiga mitte liialdada, kindlasti mitte suitsetada. Neerude puhul on ka oluline piisavalt vedelikku tarbida. Kui inimesel juba on diagnoositud näiteks diabeet, siis tuleb hoida vererõhk kontrolli all, veresuhkur normis ning see teeb juba neerudele suure teene," rääkis dr Lilienthal.

Hinnanguliselt on 850 inimesel üle kogu maailma mingisugune neeruhaigus. Krooniline neeruhaigus on igal aastal vähemalt 2,4 miljoni surma põhjuseks. Äge neerukahjustus, mis on sage kroonilise neeruhaiguse põhjus, puudutab umbes 13 miljonit inimest üle maailma.

Regionaalhaigla nefroloogiakeskuse juht dr Kadri Lilienthal rääkis neerupäeval Regionaalhaigla podcastis neerude tervisest. Kuula saadet SIIT.