1. augustist alustab tööd Põhja-Eesti Regionaalhaigla järel- ja hooldusravikliinik

10.07.2009

Alates 1. augustist reorganiseeritakse Põhja-Eesti Regionaalhaigla Keila haigla tegevus, mis jätkab tööd järel- ja hooldusravikliinikuna.

Kuna tervishoiuteenuste lepingumahu kasvu sellel aastal ega ka järgnevatel perioodidel ei saa prognoosida, siis pidas Põhja-Eesti Regionaalhaigla nõukogu ja juhatus otstarbekaks teha Keila haigla töös ümberkorraldusi, millega kohandataks sealne töö praeguse aja võimalustele. Et Põhja-Eesti Regionaalhaigla ülesandeks on eelkõige piirkondliku haigla funktsioonide täitmine, siis püüab haigla lepingumahuga esmajärjekorras tagada kõrgema etapi arstiabi pakkumise Mustamäe, Hiiu ja Seewaldi korpustes.

Senini moodustasid Keila haigla erakorralise meditsiini osakond, hooldusravi osakond, kirurgiaosakond, psühhogeriaatria osakond, sisehaiguste osakond, polikliinik ja haldusosakond. Ümberkorralduste tulemusena tekib Regionaalhaigla koosseisu senise Keila haigla asemele uus struktuuriüksus, mille eesmärgiks on järel- ja hooldusravi teenuste osutamine eelkõige Regionaalhaigla poolt suunatud patsientidele. Struktuurimuudatus aitab muuhulgas kokku hoida juhtimiskulusid, kuna juhtimisskeem lihtsustub ja seda kohandatakse vastavalt töömahu vähenemisele. Järel- ja hooldusravi kliiniku koosseisu hakkavad kuuluma järelravi keskus, hooldusravi keskus ja haldustalitus.

Uues kliinikus jätkatakse tööd 165 voodikohaga, mis on 60 voodikoha võrra vähem kui senini. Olemasolevat tervishoiuteenuste lepingu mahtu ja Regionaalhaigla vajadusi arvestades jätkatakse uues kliinikus hooldusravi osutamist 60 kohaga hooldusravi keskuses ning kirurgiaosakonna, sisehaiguste osakonna ja psühhogeriaatria osakonna baasil moodustatud 105 voodikohaga järelravi osakonnas.

Ümberkorraldused toovad kaasa ka muudatused töötajate arvus. Töömahu vähenemise tõttu tuleb lisaks juulis koondatutele tööleping augustis lõpetada veel 26 tervishoiutöötajaga (1 arstiga, 12 õega ja 13 hooldajaga). Töötajate koondamine on kooskõlastatud Regionaalhaigla ametiühingute esindajatega.

Alates 1. augustist ei osutata uues kliinikus enam erakorralist arstiabi, samas jätkab Harju kiirabi piirkonna elanike teenindamist. Jätkub ka ambulatoorne eriarstide vastuvõtt.

Regionaalhaigla nõukogu arutas Keila haiglaga seonduvat oma 18. juuni 2009.a. koosolekul Konkreetse rakendusplaani kinnitas Regionaalhaigla juhatus täna.

Põhja-Eesti Regionaalhaigla võttis kahjumiga töötava riigiasutuse Keila haigla üle 2003. aastal. Keila haigla tegevuse tulemuseks on olnud suur tegevuskahjum, mida on sunnitud hetkel doteerima Regionaalhaigla. Probleem seisneb selles, et tegevuste maht ei ole piisav, koormamaks kogu haigla hoonet. Haiglahoone vajab ka põhjalikku rekonstrueerimist, milleks hetkel aga Regionaalhaiglal võimekus puudub.

Keila haigla tulevikuga seotud küsimusi on arutatud pikalt. Nt 2008. aasta suvel andis Vabariigi Valitsus Põhja-Eesti Regionaalhaiglale volitused Keila haigla baasil Regionaalhaigla tütarettevõtte AS Keila Ravikeskus moodustamiseks ning selle võõrandamiseks strateegilisele investorile. Eelmise aasta sügisel hakkas haigla otsima strateegilist investorit. Majanduses toimunud muudatuste ehk majanduslanguse tingimustes ei õnnestunud haiglal aga investorit leida ning seega tunnistati Keila haiglale investori leidmiseks välja kuulutatud konkurss ebaõnnestunuks.