Avaleht     In English
   Otsi
Sisukord Teabenõue  
Psühhiaatriakliinik

Põhja-Eesti Regionaalhaigla psühhiaatriakliinik tegutseb 1903. aastast ajaloolise Seewaldi suvemõisa maadel. Mõisaomanik paruness Marie Girard de Saucanton kinkis oma Seewaldi suvemõisa 1898. aastal Eestimaa Kubermangu Vaimuhaigete Hooldamise Seltsile ning juba samal aastal alustati suurelt osalt rahva annetustest kogunenud rahast haigla ehitust. Haigla esimeseks peaarstiks sai dr. med Ernst von Kügelgen. Esimesed haiglahooned valmisid 1903. aasta lõpul. Haigla oli avamise ajal üks Euroopa kaasaegsemaid psühhiaatriahaiglaid. Täna, sajand hiljem, kuulub psühhiaatriakliinik Regionaalhaigla koosseisu ja me oleme jõudnud ajaperioodi, kus peame suutma muuta oma väärika pärandi kaasaegseks tänases Euroopas.

Psühhiaatriakliiniku teeninduspiirkonnaks on kogu Põhja-Eesti ning statsionaarset abi anname ka suurele osale Lääne-Virumaa ja Läänemaa ning saarte abivajajatele. Oleme Eesti suurim psühhiaatriakliinik ning meie antav abi on rohkem kui kolmandik Eesti psühhiaatrilisest eriarstiabist. Meie kliinikus töötab 40 psühhiaatrit, 4 lastepsühhiaatrit, 12 psühholoogi ja 2 lastepsühholoogi, 2 logopeedi, 2 neuroloogi, sisearst ning anestesioloog. Igal aastal on meie kliinikus erialasel väljaõppel psühhiaatria eriala residendid, psühholoogiatudengid ja meditsiinikoolis õppijad.

Teeme teadusalast koostööd TTÜ Biomeditsiinitehnika Keskusega ning meie kliinik osaleb igal aastal ka mitmetes rahvusvahelistes rakendusuuringutes uute ravimite väljatöötamiseks. Sellistes uuringutes osalemine näitab meie arstide usaldusväärsust ka rahvusvahelisel tasemel ning meie kliinikus tehtud tööd on korduvalt kontrollinud FDA ja EMEA audiitorid. Suur osa meie arstidest ja psühholoogidest on korduvalt viibinud erialastel koolitustel välisriikides, esmaste psühhooside integratiivravi osakond osaleb ühises uuringuprojektis Põhjamaade samalaadsete osakondadega.


Psühhiaatriakliiniku koosseisus on psühhiaatriapolikliinik ja statsionaarse ravi keskus.


Info: psyhhiaatriainfo [ät] regionaalhaigla.ee

Dr  Kaire Aadamsoo
Kliinikujuhataja
Tel  617 2600 
kaire.aadamsoo [ät] regionaalhaigla.ee 
 
Eevi Elvak
Kliiniku õendusjuht
Tel 617 2605
eevi.elvak [ät] regionaalhaigla.ee  

Marika Donald
Kliiniku sekretär
Tel  617 2600 
marika.donald [ät] regionaalhaigla.ee