Marit Märk

Regionaalhaigla EMO juhiks saab septembris dr Marit Märk

12.04.2024

Regionaalhaigla erakorralise meditsiini keskuse juhiks valiti dr Marit Märk, kes alustab tööd uues rollis 1. septembrist 2024.

Dr Marit Märk on Regionaalhaigla sisehaiguste ülemarst-polikliiniku juhataja ja Raplamaa haigla ravijuht. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ja asus Regionaalhaiglasse tööle 2008.aastal. 2013-2015 töötas dr Märk Ameerika Ühendriikides, Kansase Ülikoolihaiglas.

“Mul on hea meel, et dr Märk on valmis selle väärika väljakutse vastu võtma. Regionaahaigla töös on erakorralisusel väga suur osakaal ja meil on tugev EMO meeskond,” ütles anestesioloogikliiniku juhataja dr Sergei Kagalo ja lisas: “Dr Märk väärtustab koostööd ning tema kogemused sisehaiguste arstina ja polikliinikujuhina ning samuti Raplamaa haigla ravijuhina annavad talle suurepärase lähtekoha ja tugeva koostöövõrgustiku meie erakorralise meditsiini eriala arendamiseks, nii meeskonna vaates kui patsientide raviteekondade heaks.”

“Juhina pean vajalikuks tagada keskuse piisav mehitatus, ladus töökorraldus ja kaasaegne töökeskkond,” sõnas dr Märk, lisades: “Pean oluliseks, et erakorralise meditsiini keskuses töötaksid kõrgeltkvalifitseeritud ja motiveeritud erialaspetsialistid ühtse meeskonnana.”

Regionaalhaigla juhatuse esimehe Agris Peedu sõnul on ootustes uuele juhile fookuses tugev professionaalne meeskond, Eesti suurima EMO raviteekondade sujuvaks muutmisel ja kriisivõimekuse suurendamine. EMO ravi-ja töökeskkond vajab ka uut ajakohast ruumiplaani arvestades Regionaalhaigla taristu võimalusi. “Soovin uuele juhile jõudu ja jaksu EMO uutmisel”, ütles Peedu.

Dr Märk võtab vastutuse erakorralise meditsiini keskuse kliinilise töö ja ravikvaliteedi ning kvaliteetse eriarstiabi teenuse osutamise eest septembris. Seni jätkab seda tööd erakorralise meditsiini keskuse pikaaegne tunnustatud juht dr Vassili Novak, kes peale juhirolli üleandmist jätkab tööd Regionaalhaiglas.