Ülisuur
Suur
Keskmine (tavaline)

Palume patsiente haigena mitte külastada

Regionaalhaigla ei ole sel aastal veel kehtestanud viiruste hooajal piiranguid patsientide külastamiseks. Haigla paneb seejuures inimestele südamele, et haiglas viibivaid lähedasi võib külastada vaid ise terve olles. Haiglas viibides tuleks kasutada ühekordseid kaitsemaske, mille saab registratuurist või osakonnast. Kindlasti on gripi ja teiste viirushaiguste ennetamisel olulisel kohal kätehügieen. Haiglasse või osakonda sisenemisel tuleks kindlasti käsi antiseptikumiga desinfitseerida. Lugege täpsemalt SIIT.

Analüüside andmine

Regionaalhaigla labor teostab kvaliteetseid laboriuuringuid haiguste avastamiseks või välistamiseks ja ravi jälgimiseks. Teeme uuringuid nii arsti saatekirja alusel kui ka tasulisena. Labor on varustatud nüüdisaegse aparatuuri ja kvalifitseeritud personaliga. Enamik uuringuid teostatakse samal päeval.

Vereproovi andmine

Patsiendid saavad vereproove anda Mustamäe korpuses I korrusel uues polikliinikus ruumis 1070. Järjekorra numbri saab patsient labori operaatorilt registratuurist 9.

Vereproove võtavad suure kogemusega professionaalsed õed.

Uriini, väljaheite jt kodus võetud proovide andmine

Uriini, väljaheite jt kodus võetud proovide andmine toimub samuti analüüside kabinetis.
Proovivõtu juhised leiate rubriigist Patsiendile ja lähedasele-> Infomaterjalid -> Protseduurid.

Juhul, kui Teile vereproovi pole määratud, võite kodus võetud proovid ilma järjekorrata kabineti operaatorile ära anda, informeerides teda proovivõtu kellaaja osas.

Vere andmise kabineti lahtiolekuajad:

Esmaspäevast neljapäevani kell 7.3017.00. Reedeti 7.30-16.00.

Enne vereproovi andmist on soovitatav olla söömata ja joomata.

Tasulised uuringud

Meie laboris on võimalik teha ka tasulisi uuringuid ilma arsti saatekirjata. Selleks tulge palun vere andmise kabinetti nr 1070 ja andke õele või klienditeenindajale teada, milliseid uuringuid soovite teha. Vajaduse korral saab konsulteerida ka laboriarstiga. Õde väljastab ettemaksuarve, mis tuleb tasuda haigla üldregistratuuris. Registratuurist väljastatud kviitungi alusel võtab vere andmise kabineti õde vereproovid.

Vere andmise kabineti õe või klienditeenindajaga tuleb kokku leppida, kuidas soovite vastust kätte saada. Võimalused on järgmised:

  • tulete ise vastusele järele vere andmise kabinetti
  • saate oma e-posti aadressile krüpteeritud vastuse sel juhul peate õele ütlema oma ID-koodi ja e-posti aadressi, teil peab olema kehtiv ID-kaart ja selle haldustarkvara ning peaksite oskama vastust dekrüpteerida
  • tähitud kirjaga