Kõrva-nina-kurguhaiguste üksus

Regionaalhaigla kirurgiakliiniku pea- ja kaelakirurgia keskuse koosseisu kuulub kõrva-nina-kurguhaiguste üksus, mis tegeleb nii plaanilise raviga kui ka ainsa haiglana Põhja-Eestis erakorralise raviga. Kõrva-nina-kurguhaiguste üksuses toimub nii statsionaarne kui ka ambulatoorne haigete ravi. Üksuses on kasutusel kõik tänapäevased kõrva-nina-kurguhaiguste diagnostika- ja ravimeetodid.

Operatsioonitoas on kasutusel seni ainukesena Eestis nina kõrvalkoobaste ja kõrvaoperatsioonidel kasutatav kirurgilise navigatsiooni süsteem. Ainsana Põhja-Eestis on võimalik haigetel tasakaalu uurida videonüstagmograafiliselt.

Meie arstid

Kõrva-nina-kurguhaiguste üksuses töötab 12 arsti. Ülemarstina dr Dmitri Dubrovin, täistööajaga vanemarst dr Annika Jussi, vanemarst dr Marika Tirmaste, dr Anu Metsar, dr Aet Saarts. Osalise tööajaga töötavad dr Jelena Kuptsova, dr Karit Kivimäe, dr Ene Miller, dr Triin Lont ja dr Mari Rõigas. Valvearsti tööd teevad dr Aime Jesse ja dr Maia Pereseld. Kõrva-nina-kurguhaiguste üksuse arstid on lektorid koolitustel nii Regionaalhaiglas kui ka väljaspool kolleegidele ja teiste erialade spetsialistidele ja õdedele.

Dmitri Dubrovin

juhataja

Liis Koplimäe

õendusjuht

Patsiendid tunnustavad meid

Tänan dr. Marika Tirmastet professionaalse abi ja tähelepanelikkuse eest.Tänan kogu haiglapersonali, kes aitas kaasa minu tervenemisele!

Tänulik patsient Tõnis Lind

Tänan operatsiooniarst dr. Marika Tirmastet ja anestesioloog dr. Rein Kiislerit poegade kurgumandlite operatsioonide eel- ja järgselt hooliva ja südamliku suhtumise eest. Tänu neile puudvad meie peres angiinid ning noormehed on jälle tagasi aktiivsete sportijate ridades.

Elina

Tere! Soovin tänada LOR arsti, kes võttis 01.03.21 hommikul veidi enne 9 mind vastu võttis ning oli väga hooliva ja professionaalse suhtumisega. Loodan väga, et tänusõnad jõuavad arstini edasi. Kahjuks ei mäleta enam tema nime. Tänades

Stiina

Suured tänud dr. Mari Rõigasele! Käisin tema käe all ninaoperatsioonil, enne ja peale seda ambulatoorsel vastuvõtul. Dr. Rõigas on sõbralik, positiivse suhtumisega ning kiiduväärt on ka see, kui kiiresti ja sõltumata päevast vastab e-maili teel patsiendi küsimustele. Oma professionaalse käega tegi ta mu ninaga imet. Aitäh! Tänud muidugi ka anestesioloogile ja kogu päevakirurgia meeskonnale.

Tiia

Doktor Anu Metsar on mu elu muutnud ja tänu temale elan inimlikku elu. Tänud temale, kes on teinud kaks operatsiooni. Ta minu jaoks elupäästja. Hoidke selliseid.

Harry Kivikangur

VAATA KÕIKI TÄNUAVALDUSI