kopter29.jpg

Täna toimub taas MEDEVAC õppus

22.09.2023

Täna, 22. septembril toimub taas Ameerika Ühendriikide maaväe ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla koostöös MEDEVAC õppus, mille käigus harjutatakse patsientide transporti ja teabeliinide toimimist.

Seekordse õppuse raames harjutatakse abivajaja transporti Kuressaarest Regionaalhaiglasse. Harjutuse käigus maandub USA maaväe helikopter HH-60 Black Hawk Regionaalhaigla lähedal asuval kopteri maandumisplatsil, eesmärgiga simuleerida kannatanute evakueerimist õhutranspordiga ning vajaliku info liikumist.

Regionaalhaigla osaleb õppustes regulaarselt ja väärtustab koostööd traumakeskuse valmiduse hoidmisel ja arendamisel. Seekordne õppus keskendub liitlasvägede koostööle kohalike hädaabi- ja meditsiiniteenustega meditsiinilise evakueerumise vajadusel.