Saksamaa haigekassade liidu delegatsioon

Regionaalhaiglat külastas Saksamaa haigekassade liidu Vdek esindus

01.09.2017

Regionaalhaiglat külastas 1. septembril kõrgetasemeline Saksamaa haigekassade liidu Vdek (Verband der Ersatzkassen) esindus, kes soovis tutvuda haigla e-tervise ja IT-lahendustega.
Regionaalhaigla juhatuse esimees Agris Peedu andis külalistele ülevaate haiglast, tutvustades lähemalt kasutusel olevaid e-lahendusi nagu näiteks iPalati projekt, digiregistratuur, e-konsultatsioonide võimalused, e-kiirabi ning teised innovaatilised rakendused.

Seejärel said Saksa tervishoiujuhid ekskursiooni käigus lähemalt tutvuda erakorralise meditsiini osakonnas, radioloogiakeskuses ja haigla polikliinikutes kasutusel olevate infosüsteemidega.

12-liikmeline delegatsioon viibib Eesti Haigekassa kutsel Eestis 31.08-01.09 ja koosneb Saksamaa haigekassa juhtidest eesotsas Vdeki esinaise Ulrike Elsneriga. Visiiti on kaasatud esindajad solidaarsete ravikindlustuste katuseorganisatsioonist AIM, mille aktiivne liige on ka Eesti Haigekassa. Vdek ühendab kuut erineva suurusega haigekassat, mis pakuvad ravikindlustust kokku üle 26 miljonile inimesele. Vdeki kuuluvad: BARMER, Techniker Krankenkasse, DAK-Gesundheit, Kaufmännische Krankenkasse, Handelskrankenkasse ja Hanseatische Krankenkasse.