Külaline õdedel

Regionaalhaigla õdesid külastab täna prof dr Jos M. Latour

28.09.2023

Regionaalhaigla õdedel on täna, 28. septembril külas Ühendkuningriigi Plymouthi ülikooli kliinilise õenduse professor dr Jos M. Latour.

Jos Latour on töötanud üle 30 aasta intensiivravi õena, kuulunud Euroopa Intensiivraviõdede Ühingu (EfCCNa) juhatusse. Täna töötab ta Ühendkuningriigi Somerseti Musgrove Park haiglas, kus juhib Somerset kliinilise õenduse kooli (The Somerset Clinical School). Tema eesmärk on toetada kliinilist personali teadustööde läbiviimisel ja võimaldada seeläbi patsientidele parimaid ravitulemusi. Tema uurimisvaldkond keskendub intensiiv- ja erakorralisele ravile kogu patsiendi elukaare jooksul.

Jos Latour on avaldanud mitmeid artikleid koostöös rahvusvaheliste multidistsiplinaarsete meeskondadega ja on erinevate teadusajakirjade kaastoimetaja. Ta on ajakirja Pediatric Critical Care Medicine ja Frontiers in Pediatrics kaastoimetaja ja mitmete teiste rahvusvaheliste ajakirjade toimetuste liige. 2022. aasta oktoobris valiti ta esimese õena ajaloos European Society of Intensive Care Medicine (ESICM) eetikasektsiooni esimeheks.

Professor dr Jos M. Latour teeb täna Regionaalhaigla õdedele ettekande teemal “Preparing the next generation of ICU nursing workforce: Think globally act locally” ja külastab nii meie intensiivravi keskust kui erakorralise meditsiini osakonda. Edasi suundub prof dr Latour Tartusse, BaltAnestIC 2023 kongressile, kus ta on õdede sessiooni üks peaesinejatest.