Insuldi vältimiseks tuleb vererõhk kontrolli all hoida

Regionaalhaigla fuajees toimub 30. oktoobril infopäev insuldist

29.10.2023

30. oktoobril räägitakse ülemaailmse insuldipäeva puhul  Regionaalhaigla fuajees insuldist, arstid ja õed õpetavad, kuidas insulti vältida, millised on riskifaktorid ning kuidas insuldi sümptomeid ära tunda.

"Kell 9.00-12.00 on üles seatud teabelaud, kus neuroloogiakeskuse insuldiõed räägivad, kuidas ennetada insulti ning tunda ära insuldi sümptomeid ja riskifaktoreid. Õed mõõdavad vererõhku ning õpetavad mõõtma ja jälgima pulssi. Kell 10.00-11.00 on küsimustele vastamas ka neuroloogid," tutvustas insuldi teabepäeva programmi neuroloogiakeskuse juhataja dr Katrin Sikk.

Samuti jagatakse infomaterjale insuldist ja tervislikust toitumisest.  Teabelauda külastanute vahel loositakse päeva lõpus välja Jill Bolte Taylor raamat  „Silmiavav insult“.