Vassili Novak.jpg

Libedaga kukkunud inimeste arv on traumapunktis järsult kasvanud

12.01.2024

Libedaga kukkunud ja trauma saanud inimeste arv on Regionaalhaigla EMO-s järsult kasvanud. Traumade vältimiseks palub Regionaalhaigla tänaval kõndides olla väga ettevaatlik ning vanemaealistel võimalusel kodus püsida.

"12. jaanuaril pöördus EMO-sse eriti palju patsiente, kes on libeduse tõttu kukkunud. Traumapunktis on umbes 20 inimest järjekorras. Kella 15-ks on 47 patsienti teenindatud ning veel 20 on ootel. Selleks, et ooteajad ei ületaks 6 tundi, pidime kutsuma tööle täiendavalt arste ja õenduspersonali," ütles erakorralise meditsiini keskuse juhataja dr Vassili Novak. Novaki sõnul on kolmest patsiendist kahel trauma libeduse tõttu kukkumise tagajärjel. Rohkem kui pooltel on luumurd. Saabunud on ka mitu liiklusõnnetuses kannatada saanud patsienti, kes on kõik õnneks rahuldavas seisundis. Ka viirushaiguse sümptomitega pöörduvate inimeste arv püsib kõrgena.

"Palume kannatlikkust EMOsse pöördumisel. Ooteajad on tavalisest oluliselt pikemad! Eelisjärjekorras on patsiendid, kellel on potentsiaalselt eluohtlikud vigastused. Palume olla tänavatel ja teedel äärmiselt ettevaatlik ja võimalusel püsige kodus," paneb EMO juht kõigile südamele.