Anesteesia- ja operatsioonikeskuse avatud uste päeva külastas veerandsada huvilist

07.06.2023

Teisipäeval, 6. juunil toimus Regionaalhaigla anesteesia- ja operatsioonikeskuse avatud uste päev, kus osales kokku pea 30 huvilist. Tagasiside osalejatelt oli igati positiivne – ürituse raames saadi nii teoreetilisi kui praktilisi uusi teadmisi.

Avatud uste päev algas kell 10.00 loengutega – operatsioonikeskuse juhataja dr Markko Pärtelpoeg tutvustas Regionaalhaiglat ja selle kliinikuid üldiselt, õendusjuht Kai Slet rääkis operatsiooni- ja õendusjuht Merle Saareoja anesteesiakeskuse tööst.

Kell 11.30 suunduti opiplokki: operatsioonitubades tutvustati operatsioonide ja õe töö eripärasid. Kirsiks tordil olid töötoad, kus anesteesiaõed tutvusid hingamistee käsitluse ja vahenditega, kiirinfusiooni ja autotransfusiooni süsteemide kasutamispõhimõtetega, operatsiooniõed steriilset kätepesu ja operatsiooniinstrumentide ettevalmistust. Samuti käidi läbi nii laparoskoopiliste ja trauma operatsioonide põhietapid ning tutvuti Regionaalhaiglas kasutusel olevate elektrokirurgiliste instrumentidega.

Mõlema keskuse õendusjuhi hinnangul oli osalejate tagasiside positiivne ja üritus täitis oma eesmärki: „Huvilistele meeldis just see, et omavahel oli hästi kombineeritud haigla ja keskuste tutvustus, ülevaade õdede tööst ja praktiliste oskuste proovile panek“. Muidu kinnise operatsiooniploki avamine pani osalejatel silmad särama ja tekitas süvendatud huvi edaspidise praktika ja töövõimaluste vastu.

Operatsioonikeskuse juhataja dr Pärtelpoja sõnul plaanitakse üritust sügisel ka korrata.

Suur tänu kõigile, kes päeva edukasse kordaminekusse panustasid – eriti Kai Slet ja Merle Saareoja!