KAS TEADSITE, ET...
- aevastamisel, nuuskamisel ja köhimisel kanduvad mikroobid meie kätele ja piisknakkusena õhku. Lisaks satuvad mikroobid meie kätele erinevatelt pindadelt ja esemetelt: ukselinkidelt, telefonidelt jms;
- kui me käsi ei puhasta, siis levitame mikroobid teistele pindadele ja inimestele;
- nõrgenenud organismis võivad bakterid ja viirused põhjustada tõsiseid infektsioone, nagu kopsupõletik, gripp jms.
Haiglas on kätehügieeni võimalusteks:
- käte pesemine vee ja (vedel)seebiga;
- käte hõõrumine spetsiaalse käte antiseptikumiga. Käte antiseptikum on alkoholibaasiline lahus, mis hävitab umbes 30 sekundi jooksul 99% mikroobidest. Hõõruge käsi antiseptikumiga kuni käte kuivamiseni − antiseptikumi ei loputata maha!
Küsimustega pöörduge haigla personali poole!
PATSIENDID
Peske käsi või teostage antiseptikat:
- kui käed on tuntavalt või nähtavalt määrdunud;
- pärast tualettruumi kasutamist;
- enne söömist.
Julgustage ka kaaspatsiente käte puhtuse eest hoolt kandma!
KÜLASTAJAD
Peske käsi või teostage antiseptikat:
- osakonda sisenedes enne patsiendi külastamist;
- pärast tualettruumi kasutamist;
- enne patsiendi abistamist söömisel;
- enne järgmise patsiendi abistamist või külastamist;
- enne isolatsioonipalatisse sisenemist ja pärast sealt väljumist;
- enne osakonnast lahkumist.
MIKROOBIDE LEVIKU PEATAMINE ON LIHTNE – HOIAME KÄED PUHTAD!
Enne haiglast lahkumist puhastage käsi, nii ei võta Te koju kaasa soovimatuid baktereid ja viiruseid!
Käte pesemise tehnikaga saate tutvuda lisatud voldikus.