Regionaalhaigla jätkab arstiabi osutamist proportsionaalselt eelmiste aastate mahuga

13.02.2009 Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse on viimastel päevadel jõudnud mitmeid päringud teemal: kas Regionaalhaigla kavatseb oletatava arstiabi rahastamise kärpimise käigus oma tegevust kokku tõmmata?

Vastuseks:

Põhja-Eesti Regionaalhaigla jätkab kõigil erialadel arstiabi osutamist proportsionaalselt eelmistel aastatel väljakujunenud mahuga ning teeb seda kõigis oma korpustes, st Mustamäel, Hiiul, Paldiski maanteel, Keilas ja Kosel. Jätkub kiirabiteenuse osutamine Harjumaal.

Kui Haigekassa vähendab eriarstiabi mahtu, toob see kaasa ravijärjekordade pikenemise ning haigla peab otsustama, kuidas oma jätkusuutlikkust kindlustada. Kõige enam võivad järjekordade pikenemisest kannatada need haiged, kel tuleb niigi pikaks veninud ravijärjekorras senisest veelgi kauem arsti vastuvõtule oodata. Haigla juhatuse esimehe Tõnis Alliku sõnul tuleks sel juhul senises mahus tagada erakorralise töö maht ja nn aegkriitiliste erialade kättesaadavus, nt onkoloogia, kardiokirurgia, hemodialüüs, sünnitusabi. „Milliseks kujuneb käesoleva aasta raviteenuste osutamise lepingu maht, selgub lähikuudel,“ märkis Tõnis Allik.