Tõnis Allik selgitab juhtidele esitatud kahtlustust

13.06.2016

PPA saatis reedel Regionaalhaigla juhatusele ja nõukogule kirja infoga, et nende uurimise põhjal on haiglas kolme juhi, sh juhatuse esimehe, poolt toime pandud väidetavaid õigusrikkumisi.
Vastav põhjalik ja pikka aega kestnud menetlus on tõesti politsei poolt läbi viidud, kahtlustused on esitatud ja uurimistoimik on jõudnud prokuratuuri. Uurimise fakti ja käiguga on kursis hoitud ka Regionaalhaigla nõukogu senist esimeest. Ükski kahtlustatav endal mingit süüd ei tunne ja end esitatud kahtlustustes süüdi tunnistanud ei ole. Ka prokuratuur ei ole veel võtnud seisukohta, kas politsei poolt esitatud kahtlustuse alusel on põhjust süüdistuse esitamiseks või mitte.
„Oma 13-aastase tööstaaži jooksul Regionaalhaiglas olen kogu oma tegevuses lähtunud haigla ja patsientide huvidest ning ei ole mitte ühtegi seadust teadlikult rikkunud ega ole kunagi  teinud mitte ühtegi haigla huve kahjustavat otsust,“ ütles haigla juhatuse esimees Tõnis Allik. „Olen ametis oldud aastate vältel korduvalt osalenud erinevate Regionaalhaigla koostöö- või hankepartnerite kliendiüritustel. Pean seda normaalse ärikultuuri juurde kuuluvaks nähtuseks ning ei ole osanud ega oska ka praegu seda seostada meelehea vastuvõtmisega,“ lisas Allik.
PPA kirjas viidatud kahtlustus on seotud haigla kahe juhtivtöötaja osalemisega haigla endise toitlustusoperaatori iga-aastasel kliendiüritusel. Jutt on sellest, et reisi kulud – lennukipileti ja ühe hotelliöö maksumuse - kattis kutse esitaja. Teine PPA kirjas toodud etteheide on seotud juhatuse esimehe ja IT direktori töölähetuste aruannete ebatäpsuste ja võimalike vigadega.