C-korpuse esimese osa avamine

29.08.2014

Neljapäeval, 28. augustil avas Põhja-Eesti Regionaalhaigla piduliku üritusega Mustamäe meditsiinilinnakus rekonstrueeritud C-korpuse esimese osa. Selles etapis saavad uued tänapäevased ruumid polikliinik, kõrgetasemeliste võimalustega Põhja-Eesti suurim südamekeskus koos moodsa palatiosakonnaga ning Baltimaade ainsa täisautomaatse kliinilise keemia ja immunoloogia automaatanalüsaatorite liiniga laboratoorium.

C-korpuse esimeses etapis valminud osa brutopind on 15 455 ruutmeetrit. Uued nüüdisaegsed ruumid said haigla polikliinikud, laboratoorium, kardioloogiakeskus (invasiivkardioloogia osakond, kardiointensiivravi osakond, funktsionaaldiagnostika osakond, II kardioloogia osakond), haigla köök, logistikakeskus ja tehniline korrus ning infrastruktuuritehnika teenistus, meditsiinitehnika teenistus, majandusteenistus ja toitlustusteenistus.

C-korpuse rekonstrueerimine on jaotatud kaheks suuremaks etapiks. C-korpuse teine osa valmib 2015. aasta lõpuks. Kogu C-korpuse rekonstrueerimine läheb maksma 57 miljonit eurot, millest Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond (ERDF) toetus on 26 miljonit eurot. Maksumus sisaldab hoone projekteerimise, ehitamise, järelevalve ja hoone tehnosüsteemide maksumust. Täiendavalt lisanduvad veel sisustuse, köögitehnoloogia ja meditsiinitehnoloogia maksumused.

Vt ka uudist ja pildigaleriid C-korpuse renoveeritud osast